Barák asistencí pomohl Veroně k remíze v Neapoli, milánské derby skončilo remízou

7. 11. 2021 23:07
Český fotbalista Antonín Barák pomohl ve 12. kole italské ligy asistencí k remíze Verony 1:1 na hřišti Neapole, která ztratila body teprve podruhé v sezoně a mohla přijít o první místo v tabulce. Druhý AC Milán toho nevyužil a po remíze s třetím Interem za Neapolí stále zaostává vinou horšího skóre.

V milánském derby se ujal vedení Inter poté, co v 11. minutě z penalty skóroval Calhanoglu. O šest minut později bylo srovnáno po vlastním gólu De Vrije. Poté kopal Inter další penaltu, ale Martíneze skvěle vychytal Tatarusanu. Po změně stran se neujal Ibrahimovicův přímý kop a v závěru trefil Saelemakers tyč, a tak derby skončilo smírně.

Verona neprohrála v italské lize čtvrtý zápas po sobě a proti Neapoli se dostala do vedení ve 13. minutě, kdy po přihrávce Baráka dal devátý gól v sezoně Simeone. Domácí vyrovnali o pět minut později po trefě Di Lorenza, vítěznou branku ale nepřidali. Nepomohla jim ani dvojnásobná přesilovka, Verona dohrávala v závěru bez vyloučených Bessy a Kaliniče.

AS Řím neudržel na hřišti Benátek vedení a prohrál 2:3. O výhře nováčka rozhodl v 74. minutě nigerijský útočník David Okereke. Římané zvítězili v Serii A jen v jednom z posledních pěti ligových zápasů a klesli až na šesté místo za městského rivala Lazio. Tomu pomohl k jasné výhře 3:0 nad Salernitanou desátým gólem v soutěži kanonýr Immobile, který potvrdil vedení v tabulce střelců.