David Silva vystřelil Manchesteru City šestadvacáté vítězství v sezoně

12. 3. 2018 23:08
Manchester City vede tabulku Premier League po pondělní výhře na hřišti Stoke s náskokem šestnácti bodů. V německé lize pak vychytal Jiří Pavlenka Brémám další vítězství a posun na třinácté místo.
Radost fotbalistů Manchesteru City.
Radost fotbalistů Manchesteru City. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City potvrdili svoji dominanci v anglické lize i v zápasu 30. kola, v němž zvítězili na hřišti předposledního Stoke 2:0. Oba góly dal David Silva. Po čtvrté ligové výhře za sebou vede mužstvo City tabulku s náskokem 16 bodů před městským rivalem United. Ten jich může ve zbývajících kolech získat ještě 24.

Na podzim skončil vzájemný zápas vysokým vítězstvím svěřenců Pepa Guardioly 7:2. Tentokrát Stoke další debakl s čerstvým čtvrtfinalistou Ligy mistrů nedopustilo, ale o výhře favorita nebylo pochyb.

Hosty v 10. minutě dostal do vedení španělský záložník Silva, kterého přízemním centrem našel přesně mezi obránci Sterling. Další přihrávku z pravé strany dostal Silva krátce po zahájení druhé půle a domácí gólman Butland byl proti jeho zakončení opět bezmocný.

Stoke naposledy zvítězilo 20. ledna nad Huddersfieldem, z dalších šesti zápasů vytěžilo jen čtyři body za remízy. Na sedmnáctý Southampton ztrácí bod.

Pavlenka vychytal Brémám další výhru

Fotbalisté Werderu Brémy porazili v 26. kole německé ligy poslední celek tabulky Kolín nad Rýnem 3:1. Sami se od barážové šestnácté pozice vzdálili na pět bodů. Brankář Jiří Pavlenka i zadák Theodor Gebre Selassie odehráli za vítězný tým celý zápas.

V dešti se v 33. minutě jako první střelecky prosadil domácí stoper Miloš Veljkovič, který si po rohovém kopu počkal za chumlem hlavičkářů na přetažený centr. Kolín vyrovnal krátce po změně stran, když brémská obrana neuhlídala Juju Osaka a Pavlenka se po jeho střele do horního rohu natahoval marně.

Nedlouho poté už ale zase vedl Werder, po přesné uličce mezi kolínské zadáky skóroval Milot Rashica. V 90. minutě pak výhru favorita potvrdil třetím gólem po dalším rychlém útoku Maximilian Eggestein.

Brémy vyhrály čtvrtý z posledních šesti zápasů a posunuly se na třinácté místo. Kolín ztrácí na záchranu osm bodů.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Stoke - Manchester City 0:2 (10. a 50. D. Silva).

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Brémy - Kolín nad Rýnem 3:1 (33. Veljkovič, 58. Rashica, 90. M. Eggestein - 53. Osako).