19. 2. 2018 22:56
V pondělí se hrály dohrávky evropských fotbalových lig. Lazio porazilo Veronu 2:0, Frankfurt uspěl doma proti Lipsku i přes protesty fanoušků kvůli pondělnímu termínu zápasu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Frankfurt - Fotbalisté Frankfurtu porazili v dohrávce bundesligy Lipsko 2:1 a posunuli se na třetí místo tabulky. Hosté naopak jako jediný tým z popředí pořadí ve 23. kole nevyhrál a z druhého místa se ve vyrovnaném poli pronásledovatelů suverénního Bayernu Mnichov propadl až na pátou pozici.

Vše podstatné se odehrálo v první půlhodině. Lipského vicemistra poslal brzy do vedení francouzský útočník Jean-Kevin Augustin, ale americký zadák Timothy Chandler a ghanský záložník Kevin-Prince Boateng v rozmezí čtyř minut otočili skóre ve prospěch Eintrachtu.

Zápasu přihlíželo 45.100 diváků, kteří ale prakticky rezignovali na povzbuzování hráčů a soustředili se na protesty proti neoblíbenému pondělnímu termínu utkání. Vedle pískotu, skandování a dalších projevů nespokojenosti zasypali diváci před začátkem druhého poločasu hřiště stovkami tenisových míčků, v hledišti se objevily plakáty s nápisy například "Kašleme na pondělní zápasy, "Fanouškovská kultura trpí, sledovanost stoupá" nebo "I můj holič má v pondělí volno".

Lazio po třech porážkách zabralo

Fotbalisté Lazia Řím se po třech porážkách v italské lize dočkali vítězství a porazili 2:0 sestupem ohrožený Hellas Verona. Oba góly dal v rozmezí pouhých čtyř minut ve druhém poločase nejlepší střelec soutěže Ciro Immobile.

Lazio se po sobotním zaváhání Interu Milán v Janově posunulo na čtvrté místo v tabulce. Immobile si vylepšil bilanci na 22 gólů v sezoně a vede tabulku střelců už o čtyři branky před Maurem Icardim z Interu. Verona zůstala předposlední s pětibodovou ztrátou na pozice znamenající záchranu.