Fiorentina v lize už měsíc nevyhrála. Boloňa sahala po překvapení, Krejčí zůstal jen na lavičce

Aktualizováno 16. 10. 2016 17:21
Fotbalisté Fiorentiny v Serii A nevyhráli čtyři zápasy po sobě, dnes remizovali s Bergamem 0:0. Jejich dalším soupeřem bude ve čtvrtek v Evropské lize Slovan Liberec. Celek Boloni mířil na hřišti Lazia Řím za vítězstvím, nakonec si ale odvezl jen bod za remízu 1:1. Český záložník Ladislav Krejčí tentokrát do hry nezasáhl.
Trenér Fiorentiny Paulo Sousa po dnešní remíze s Bergamem začne mužstvo připravovat na duel s Libercem. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Fiorentiny remizovali v osmém kole italské ligy s Bergamem 0:0. Na výhru v domácí soutěži čekají už čtyři zápasy, naposledy získali tři body před měsícem proti AS Řím. Fiorentina se ve čtvrtek představí na hřišti Liberce v zápase Evropské ligy.

Bezbranková remíza mohla více těšit Bergamo, pro které znamenala přerušení neúspěšné série. Proti Fiorentině naposledy bodovalo díky vítězství na jaře v sezoně 2011/2012. Od té doby s ní v osmi ligových a jednom pohárovém střetnutí pokaždé prohrálo.

Překvapivou porážku a třetí zápas bez vítězství musel strpět další soupeř českého celku v Evropské lize Inter Milán. Protivník Sparty prohrál v domácím zápase s Cagliari 1:2.

Po přestávce sice otevřel skóre Joao Mário premiérovým gólem za nový klub, v 71. minutě ale vyrovnal Federico Melchiorri a pět minut před koncem zápasu po ostrém centru téhož hráče zapadl s míčem do branky do té doby dobře chytající Samir Handanovič.

Inter měl velkou příležitost jít do vedení už v prvním poločase, ale kapitán Mauro Icardi v 25. minutě nedokázal proměnit penaltu. Ze značky pokutového kopu selhal už potřetí ze čtyř posledních pokusů.

Mohla jej ovlivnit i nepřízeň tvrdého jádra domácích fanoušků, kteří vydali prohlášení volající po jeho výměně v roli kapitána. Příznivci Interu mu vyčítají údajně lživou část autobiografické knihy, ve které popsal loňský střet s nevhodně chovajícími se ultras.

Až do sedmé minuty nastavení směřovali za vítězstvím na hřišti Lazia Řím hráči Boloni. Už po deseti minutách se při ligovém debutu prosadil švédský obránce Filip Helander, v nastaveném čase ale srovnal z penalty Ciro Immobile. Český záložník Ladislav Krejčí strávil celý zápas pouze na lavičce hostujícího celku.

AC Milán potvrdilo skvělou ligovou formu, když porazilo Chievo 3:1. Slovenský záložník Juraj Kucka otevřel skóre povedeným gólem do šatny, po přestávce se prosadil M'Baye Niang. Následně sice snížil Valter Birsa, ale v nastaveném čase si dal vlastní gól Dario Dainelli.

Pro hosty to byla čtvrtá výhra v posledních pěti zápasech. Díky ní se dotáhli na druhý AS Řím se šestnácti body a pět bodů za vedoucí Juventus. Právě úřadující mistry z Turína přivítá milánský celek na San Siru v následujícím kole Serie A.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Fiorentina - Bergamo 0:0, FC Janov - Empoli 0:0, Inter Milán - Cagliari 1:2 (56. Mário - 71. Melchiorri, 85. vlastní Handanovič), Lazio Řím - Boloňa 1:1 (90.+7 Immobile - 10. Helander), Sassuolo - Crotone 2:1 (83. Sensi, 86. Iemmello - 2. Falcinelli), Chievo - AC Milán 1:3 (76. Birsa - 45. Kucka, 46. Niang, 90.+5 vlastní Dainelli)