FIFA zrušila tajemný trest katarskému funkcionáři

ČTK ČTK
6. 4. 2017 16:49
Katarský funkcionář Saúd Mohannadim se může vrátit ke své funkci fotbalového funkcionáře. FIFA mu zrušila roční zákaz činnosti.
V roce 2022 se uskuteční fotbalové MS právě v Kataru
V roce 2022 se uskuteční fotbalové MS právě v Kataru | Foto: Reuters

Curych - Mezinárodní fotbalová federace FIFA zrušila roční zákaz činnosti, který v listopadu její etická komise uložila katarskému funkcionáři Saúdu Mohannadimu. Ten nesměl vykonávat funkce viceprezidenta katarského svazu ani Asijské fotbalové konfederace kvůli tomu, že odmítl spolupracovat s FIFA jako svědek při vyšetřování.

FIFA neupřesnila, jakého případu se Mohannadiho trest týkal. Podle médií však nešlo o volbu pořadatele mistrovství světa pro rok 2022, které bylo přiděleno právě Kataru.

"Předložené důkazy o tom, že se pan Mohannadi provinil proti etickému kodexu FIFA, považuje odvolací komise za nedostatečné," uvedli funkcionáři. Katařan nemusí platit ani uloženou pokutu 20.000 švýcarských franků (asi půl milionu korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy