Neapol porazila Chievo a oddálila mistrovské oslavy Juventusu

Aktualizováno 14. 4. 2019 18:18
Fotbalisté Neapole zvítězili v 32. kole italské ligy na hřišti posledního Chieva 3:1 a oddálili mistrovské oslavy Juventusu Turín. "Stará dáma" měla šanci získat osmý titul v řadě už v sobotu vlastními silami, ale v oslabené sestavě prohrála na hřišti Spalu Ferrara (1:2).
Kalidou Koulibaly slaví branku Neapole
Kalidou Koulibaly slaví branku Neapole | Foto: Reuters

Neapoli zajistil vítězství zejména autor dvou gólů Kalidou Koulibaly. Senegalský obránce se nejprve prosadil v 15. minutě po rohu hlavou, po stejné standardní situaci se prosadil ještě v závěru, kdy si počkal na propadlý míč na zadní tyči. Předtím se ještě trefil polský útočník Milik, domácí snížili až v 90. minutě gólem Cesara.

Neapol ztrácí šest kol před koncem na Juventus 17 bodů, o dalších sedm zaostává třetí Inter, který zvítězil na hřišti předposledního Frosinone 3:1. V první půli se trefili hlavou po centru Nainggolan a poté z penalty Perišič. Domácí se vrátili do zápasu brankou Cassata, který se postaral o první gól Frosinone proti Interu v Serii A. V nastaveném čase pak zpečetil výsledek po rychlé kombinaci Vecino.

Neapol ztrácí šest kol před koncem na Juventus 17 bodů, na třetí Inter má deset bodů náskok. Chievo prohrálo počtvrté v řadě a je beznadějně poslední.

Sampdoria porazila v městském derby Janov 2:0 a na vítězství domácího týmu se podílel také český záložník Jakub Jankto, který naskočil do utkání v 57. minutě. Oba góly obstaral nejproduktivnější hráč ligy Quagliarella. Krátce po začátku zápasu se po jeho přihrávce z pravé strany trefil Defrel a ve druhé půli sám zvýšil po vyloučení Biraschiho z penalty. Quagliarella se osamostatnil v čele tabulky střelců s 22 góly, k tomu má i osm asistencí.

FC Turín remizoval ve vyhroceném duelu s Cagliari 1:1 a ztratil body v boji o účast v pohárové Evropě. Zápas nedohráli tři vyloučení hráči, v poslední čtvrthodině opustili hřiště předčasně střelec domácího gólu Zaza a hostující Pellegrini s Barellou.

Rozhodčí Irrati udělil první žlutou kartu už v úvodní minutě a hned v následující další. Do poločasu dostalo napomenutí pět hráčů a až po změně stran začaly padat i góly. Skóre otevřel Zaza, ale nedlouho po jeho vyloučení v 73. minutě za faul loktem vyrovnal dvanáctým gólem v sezoně Pavoletti. Třicetiletý nejlepší týmový střelec dal už devátý gól hlavou.

Brzy poté se síly na hřišti vyrovnaly, protože Pellegrini dostal druhou žlutou kartu, a v nastavení pak totéž potkalo Barellu. Turín po čtrnácté remíze v sezoně ztrácí na pohárové příčky dva body. Cagliari se drží v klidném středu tabulky.

Už šestnáctý nerozhodný výsledek v sezoně zaznamenala Fiorentina, jež doma hrála bez branek s Boloňou. Pouze na lavičce zůstal domácí Martin Graciar a do hry nezasáhl ani na druhé straně Ladislav Krejčí.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

FC Turín - Cagliari 1:1 (52. Zaza - 78. Pavoletti), Fiorentina - Boloňa 0:0, Sampdoria Janov - FC Janov 2:0 (3. Defrel, 53. Quagliarella), Sassuolo - Parma 0:0Chievo - Neapol 1:3 (90. Cesar - 15. a 81. Koulibaly, 64. Milik), Frosinone - Inter Milán 1:3 (61. Cassata - 19. Nainggolan, 37. Perišič z pen., 90.+4 Vecino).

1. Juventus Turín 32 27 3 2 65:22 84
2. Neapol 32 20 7 5 61:28 67
3. Inter Milán 32 18 6 8 50:26 60
4. AC Milán 32 15 10 7 46:30 55
5. AS Řím 32 15 9 8 57:45 54
6. Bergamo 31 15 7 9 64:41 52
7. FC Turín 32 12 14 6 41:29 50
8. Lazio Řím 31 14 7 10 44:33 49