Favoritům začátek nevyšel. Arsenal prohrál s nováčkem, v Německu Bayern remizoval

13. 8. 2021 23:18
Rozjezd nových ročníků elitních zahraničních soutěží fotbalovým velikánům nevyšel. Arsenal prohrál v úvodním zápase anglické Premier League na půdě nováčka Brentfordu 0:2, německá Bundesliga začala remízou Bayernu Mnichov 1:1 v Mönchengladbachu.
Sergi Canós vstřelil první gól nového ročníku anglické Premier League. Nováčka z Brentfordu jím nasměroval k překvapivé výhře 2:0 nad Arsenalem | Foto: Reuters

Brentford výhrou nad favoritem oslavil historicky první start v Premier League. Skóre londýnského derby otevřel ve 22. minutě Sergi Canós. Druhou branku Brentfordu, který má v kádru i českého záložníka Jana Žambůrka, přidal ve druhém poločase Christian Nörgaard.

Brentford si tak připsal první výhru v Premier League a první v nejvyšší anglické soutěži po 74 letech. Naopak Arsenal v úvodním kole s nováčkem prohrál poprvé od ročníku 1976/77.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Brentford - Arsenal 2:0 (22. Canós, 73. Nörgaard).

Bayern pod novým koučem opět nepřesvědčil

Fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří usilují o desátý titul za sebou, předchozí dva zápasy v Mönchengladbachu prohráli, teď získali alespoň bod.

Domácí vedli po brance Alassaneho Pley z desáté minuty. Za obhájce před koncem prvního poločasu vyrovnal Robert Lewandowski, který v minulém bundesligovém ročníku nastřílel rekordních 41 branek.

Další šance už ani jeden z týmů neproměnil a Bayern v prvnímu ligovém utkání pod vedením nového trenéra Juliana Nagelsmanna navázal na nepovedenou letní přípravu. V ní bavorský celek zaznamenal remízu a tři porážky - jednu z nich mu připravil právě dnešní soupeř.

Dnes se také na tribuny vrátili fanoušci, kteří v uplynulém ročníku kvůli pandemii na zápasy nemohli. V Mönchengladbachu přišlo 22.925 příznivců, což je podle současných koronavirových regulí maximum šedesátitisícové arény.