Favoriti zklamali. Düsseldorf ukončil neporazitelnost BVB, Milán ztratil v Boloni

18. 12. 2018 23:13
Fotbalisté Düsseldorfu ukončili neporazitelnost Dortmundu v bundeslize. Tým z konce tabulky v 16. kole porazil doma suverénního lídra soutěže 2:1. Milán remizoval s Boloňou bez branek.
fotbal, německá liga 2017/2018, Dortmund - Augsburg, Marcel Schmelzer, Jan Morávek | Foto: Reuters

Náskok Borussie v čele tabulky se zmenšil na šest bodů, protože jeden z jejích pronásledovatelů Mönchengladbach zvítězil 2:0 nad Norimberkem a poprvé v klubové historii udržel v celé první polovině soutěže stoprocentní bilanci na vlastním stadionu.

Již jistý podzimní mistr Dortmund nebyl na hřišti nováčka soutěže odměněn za aktivitu a po gólech Dodiho Lukebakia a Jeana Zimmera prohrával po necelé hodině hry 0:2. Španělský útočník Paco Alcácer si jako náhradník v 81. minutě dvanáctým gólem v sezoně upevnil pozici v čele tabulky střelců, ale víc už hosté zápas nezdramatizovali. Düsseldorf po druhé výhře za sebou opustil sestupové pozice.

Hráči Mönchengladbachu se proti předposlednímu Norimberku také dlouho nedokázali prosadit a před přestávkou zahodili i penaltu, přesto nakonec i osmý domácí zápas proměnili v tříbodový zisk. Těsně po pauze o tom rozhodl belgický záložník Thorgan Hazard, který devátým gólem v sezoně napravil své selhání při exekuci pokutového kopu z 45. minuty, kdy přestřelil branku. V závěru výhru pojistil francouzský útočník Alassane Pléa.

Norimberk čeká v lize na výhru už deset zápasů a nic na tom nezměnil ani Ondřej Petrák v základní sestavě. Vítězství vybojoval francký klub naposledy na konci září a ve středu jej Hannover může poslat na dno tabulky.

Fotbalisté AC Milán remizovali v dohrávce 16. kola italské ligy v Boloni 0:0 a nejlepší trio tabulky se jim opět vzdálilo. Na třetí Inter ztrácejí pět bodů, na záda jim naopak dýchá velká skupina pronásledovatelů.

Z posledních pěti zápasů vytěžil slavný milánský celek jen šest bodů. V Boloni hosté dohrávali čtvrt hodiny v oslabení poté, co Tiemoué Bakayoko dostal v rychlém sledu dvě žluté karty.

Boloňa po dvou porážkách bodovala, ale sestupovou osmnáctou příčku neopustila. Záložník Ladislav Krejčí se z domácí lavičky do hry nedostal.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Mönchengladbach - Norimberk 2:0 (47. T. Hazard, 86. Pléa), Düsseldorf - Dortmund 2:1 (22. Lukebakio, 56. Zimmer - 81. Alcácer), Hertha Berlín - Augsburg 2:2 (28. Leckie, 31. Duda - 8. Hinteregger, 39. Ku Ča-čchol), Wolfsburg - Stuttgart 2:0 (24. Guilavogui, 44. Weghorst).