Fantastický Schick. Český kanonýr vstřelil další dva góly, Leverkusen slaví vítězství

Aktualizováno 7. 5. 2022 18:10
Fotbalista Patrik Schick vstřelil v německé lize dva góly, přidal asistenci a v předposledním 33. kole pomohl Leverkusenu k vítězství 4:2 na hřišti Hoffenheimu.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Leverkusenem a Hoffenheimem, ve kterém Patrik Schick vstřelil dva góly. | Video: Associated Press

Bayer díky tomu má jisté konečné třetí místo a účast v Lize mistrů. V dresu domácích zaznamenal asistenci i Pavel Kadeřábek. Schick si v bundesligové sezoně polepšil na 24 branek.

Hoffenheim poslal do vedení Rutter. Ve 34. minutě ale Diaby odcentroval přes Kadeřábka a Schick zblízka odpověděl.

Už za dvě minuty Kadeřábek na druhé straně poslal přesný míč do šestnáctky a Baumgartner hlavou vrátil domácím náskok.

Leverkusen však po změně stran skóre otočil. V 73. minutě Schick připravil branku Diabymu a tři minuty nato korunoval svůj výkon vítěznou trefou. Šestadvacetiletý reprezentant v šestnáctce obešel dva protihráče, po pádu se rychle zvedl, udělal kličku gólmanovi Baumannovi a zakončil do odkryté branky. V nastavení stanovil konečný výsledek střídající Alario.

Schick skóroval ve třetím kole po sobě a v tabulce střelců německé ligy je druhý se ztrátou 10 branek na vedoucího Lewandowského z Bayernu Mnichov.

Dortmund zvítězil na hřišti sestupujícího Fürthu 3:1 a skončí na druhém místě za mistrovským Bayernem Mnichov. Dvě branky Borussie vstřelil Brandt, jednou se trefil střídající Passlack.

Hertha s českým záložníkem Vladimírem Daridou v Berlíně podlehla Mohuči 1:2 a nevyužila šanci si zajistit záchranu. Na patnáctém místě nicméně může setrvání v bundeslize oslavit v neděli, pokud Bayern doma nepřipustí překvapení v duelu se šestnáctým Stuttgartem.

Freiburg doma podlehl Union Berlín 1:4 a může přijít o čtvrtou příčku, která jako poslední znamená účast v Lize mistrů. Union je šestý se ztrátou jednoho bodu. Páté Lipsko má na Freiburg stejné manko a navíc zápas k dobru.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:

Hoffenheim - Leverkusen 2:4 (22. Rutter, 36. Baumgartner - 34. a 76. Schick, 73. Diaby, 90.+1 Alario), Freiburg - Union Berlín 1:4 (59. Höler - 11. Promel, 30. Trimmel, 41. Becker, 89. Schäfer), Fürth - Dortmund 1:3 (70. Ngankam - 26. a 72. Brandt, 77. Passlack), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 0:1 (43. Gerhardt), Hertha Berlín - Mohuč 1:2 (45.+5 Selke z pen. - 25. Widmer, 81. Bell).

1. Bayern Mnichov 32 24 3 5 93:33 75
2. Dortmund 33 21 3 9 83:51 66
3. Leverkusen 33 18 7 8 78:46 61
4. Freiburg 33 15 10 8 57:44 55
5. Lipsko 32 16 6 10 67:36 54
6. Union Berlín 33 15 9 9 47:42 54
7. Kolín nad Rýnem 33 14 10 9 51:47 52
8. Hoffenheim 33 13 7 13 57:55 46