Fanoušci v Anglii se v říjnu na stadiony nevrátí. Fotbal počítá miliardové ztráty

ČTK ČTK
22. 9. 2020 21:18
Návrat britských fanoušků na stadiony se v chystaném říjnovém termínu neuskuteční. Kvůli zpřísnění opatření proti šíření koronaviru, které dnes v parlamentu oznámil premiér Boris Johnson, musel být plán odložen na neurčito. Zástupci fotbalové Premier League se ale obávají, že bez diváků na tribunách není možné dlouhodobě ekonomicky fungovat.
Christian Pulišič a Mo Salah
Christian Pulišič a Mo Salah | Foto: Reuters

V Anglii se v uplynulých týdnech uskutečnila řada pilotních testovacích akcí s omezenou kapacitou pro 1000 fanoušků. Od 1. října sportovní kluby počítaly s tím, že budou moci na stadionech zaplnit 25 až 33 procent kapacity.

Zápasy za zavřenými dveřmi mohou mít podle vedení Premier League devastující dopad, pokud omezení potrvá dalších šest měsíců, jak naznačil Johnson. Fotbalová ekonomika je bez diváků trvale neudržitelná. Zástupci sportů, včetně fotbalu, ragby a dostihů, proto vyzvali vládu k finanční pomoci.

"V minulé sezoně Premier League utrpěla ztrátu 700 milionů liber (20,5 miliardy korun) a v současnosti náš národní sport přichází o 100 milionů liber (2,9 miliardy korun) měsíčně. To začíná mít devastující dopad na kluby a jejich komunity," uvedla Premier League v prohlášení. Ještě horší situace je v Anglické fotbalové lize, která řídí tři nižší soutěže pro 72 profesionálních klubů.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport
 

Právě se děje

Další zprávy