Fanoušci Rangers se chystají na derby s Celtikem. Nedoprovázejte nás, vyzývá Gerrard

Covid Rangers nestopl, fanoušci zaplavili město. Soupeř Slavie ukončil vládu Celtiku
Víkendové kolo skotské Premier League rozhodlo o tom, že šampionem ligy se stanou glasgowští Rangers. Směrem k brzkému potvrzení titulu je nasměrovala sobotní výhra 3:0 nad St. Mirren.
Fanoušci Glasgow Rangers pak na dálku sledovali nedělní zápas Celtiku. Jakákoli bodová ztráta městského rivala znamenala korunovaci nového mistra z Ibrox Stadium.
Celtic remizoval v neděli na hřišti Dundee 0:0 a "rangerská" polovina města mohla začít bouřlivě slavit.
Zpočátku byly v ulicích města vidět drobné hloučky fanoušků, což je i vzhledem ke koronavirové pandemii pochopitelné.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
14. 3. 2021 13:27
Trenér fotbalistů Glasgow Rangers Steven Gerrard vyzval fanoušky, aby tým příští neděli nedoprovázeli k derby na stadion Celticu.

Při oslavách titulu příznivci nejúspěšnějšího skotského klubu, který hraje osmifinále Evropské ligy s pražskou Slavií, porušili koronavirová pravidla.

"Hráči nechtějí nic víc, než slyšet fanoušky zpívat a fandit na stadionu. Bohužel v současné době tam s námi být nemůžete a ani s námi nemůžete jet do Parkheadu," uvedl na klubovém webu Gerrard. Parkhead je čtvrť v Glasgow, kde leží stadion Celtic Park.

Rangers si minulý víkend zajistili 55. ligový titul v historii a první po deseti letech. Tisíce jeho fanoušků se shromáždilo u stadionu, tréninkového centra a v centru města a porušilo tak koronavirová pravidla. Policie 28 lidí zatkla a dalším rozdala pokuty. Chování příznivců vyvolalo nevoli veřejnosti a kritizovala ho i skotská premiérka Nicola Sturgeonová.

"Být trenérem tohoto skvělého fotbalového klubu je velká pocta a s ní se váže i velká zodpovědnost. Měli bychom se postarat o udržení dobrého jména této 150 let staré instituce, jež zastupuje mnohem více než jen 11 hráčů na hřišti," uvedl Gerrard.

Jeho svěřenci ve čtvrtek v prvním osmifinále remizovali na hřišti Slavie 1:1, odveta se hraje na Ibrox Stadium příští čtvrtek.

 

Právě se děje

před 38 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy