Probuzený Falcao hattrickem pomohl Monaku k demolici Bordeaux

10. 12. 2016 19:29
Monako se ve francouzské lize minimálně do nedělě posunulo na první příčku díky výhře 4:0 v Bordeaux. Kanonádu režíroval Radamel Falcao, který vsítil hattrick. Kolumbijský útočník se po několika ne úplně povedených sezonách vrátil v tomto ročníku do formy a v 11 ligových zápasech zaznamenal deset branek.
Radamel Falcao
Radamel Falcao | Foto: Reuters

Paříž - Útočník Radamel Falcao po čtyřech letech oslavil hattrick a fotbalistům Monaka pomohl k výhře 4:0 v 17. kole francouzské ligy v Bordeaux. Knížecí celek se posunul do čela tabulky o skóre před Nice, které čeká v neděli duel na hřišti mistrovského Paris St. Germain.

Začátek utkání mezi Bordeaux a Monakem byl zpožděn asi o půl hodiny kvůli dopravním problémům. Do zápasu vstoupili hosté ve velkém stylu a už po pěti minutách vedli o dvě branky, když se prosadili Sidibé a Falcao.

Kolumbijský útočník přidal další dvě trefy v druhém poločase, z toho jednu z penalty, před kterou dostal žlutou kartu za protesty i český středopolař Jaroslav Plašil, jenž odehrál 71 minut. Domácí navíc dohrávali závěrečnou dvacetiminutovku v deseti po vyloučení Ounase.

Falcao se po několika ne úplně povedených sezonách vrátil v tomto ročníku do formy a v 11 ligových zápasech zaznamenal deset branek. Další čtyři trefy přidal při pěti startech v Lize mistrů, v níž Monako postoupilo do osmifinále z prvního místa skupiny E.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:

Dijon - Marseille 1:2 (78. Abeid - 6. Lopez, 87. Gomis), Bordeaux - Monako 0:4 (4., 50. a 64. z pen. Falcao, 2. Sidibé), Bastia - Mety 2:0 (23. Danic, 75. Saint-Maximin), Lille - Montpellier 2:1 (5. De Préville, 38. Sankhare - 82. Mounié), Nancy - Angers 2:0 (29. Dia, 63. Puyo), Toulouse - Lorient 3:2 (8., 20. a 60. Toivonen - 27. Moukandjo, 89. Waris).

Zápas Nantes - Caen byl odložen kvůli mlze.