Everton v závěru otočil dohrávku s Arsenalem a přerušil sérii osmi porážek

6. 12. 2021 23:11
Fotbalisté Evertonu gólem v nastavení otočili dohrávku 15. kola proti Arsenalu a vítězstvím 2:1 ukončili po osmi zápasech šňůru bez výhry v anglické lize. Vítězný gól vstřelil v druhé dodatečné minutě Demarai Gray.
Radost fotbalistů Evertonu po obratu s Arsenalem v anglické lize.
Radost fotbalistů Evertonu po obratu s Arsenalem v anglické lize. | Foto: Reuters

Arsenal, který se mohl v případě výhry posunout ze sedmé na pátou příčku bod za čtvrtý West Ham, skóroval také v druhé nastavené minutě, ale první půle. Z voleje se v první šanci svého týmu prosadil Martin Ödegaard.

Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze se tlačili za vyrovnáním, které zařídil v 79. minutě dosavadní smolař utkání Richarlison. Brazilskému útočníkovi VAR předtím kvůli těsným ofsajdům neuznal dvě branky, na třetí pokus ale o jeho gólové dorážce po Grayově břevně nebylo pochyb.

Gray se dočkal své branky v nastavení, kdy zpoza šestnáctky znovu trefil konstrukci, ale tentokrát se míč od tyče odrazil za záda brankáře Aarona Ramsdalea. Everton vyhrál po předchozích třech porážkách a z plného bodového zisku se radoval poprvé od 25. září. V tabulce je dvanáctý.