Everton bouřlivě slavil záchranu po senzačním obratu, ve druhé půli nasázel tři góly

19. 5. 2022 23:45
Fotbalisté Evertonu zdolali v dohrávce anglické ligy Crystal Palace po obratu 3:2 a kolo před koncem sezony si zajistili záchranu v Premier League.
Šťastní fanoušci Evertonu zaplavili hřiště po utkání s Crystal Palace, v němž si jejich tým zajistil záchranu v Premier League | Foto: Reuters

Až v posledním zápase bude odvracet hrozbu sestupu Burnley, které dnes uhrálo remízu 1:1 na hřišti Aston Villy. Třetí místo v tabulce si pojistila Chelsea rovněž díky remíze 1:1 s Leicesterem.

Everton prohrával v poločase už 0:2, třemi brankami po změně stran ale dokázal skóre otočit. Setrvání mezi elitou domácím v Goodison Parku zařídil pět minut před koncem Dominic Calvert-Lewin.

Burnley, jež postrádá zraněného českého útočníka Matěje Vydru, má před posledním kolem osud ve svých rukou. Díky bodu za remízu se dostalo na 17. místo těsně nad zónu sestupu a má stejně bodů jako osmnáctý Leeds, v jeho prospěch ale hovoří lepší skóre. Hosty poslal do vedení těsně před přestávkou Ashley Barnes z penalty. Aston Villa v úvodu druhého poločasu vyrovnala díky trefě Emiliana Buendíi.

Chelsea má na třetím místě před londýnským rivalem Tottenhamem před závěrečným kolem náskok tři body s výrazně lepším skóre. Vyrovnávací branku favoritovi zařídil výstavní trefou Marco Alonso, který ve 34. minutě odpověděl na vedoucí branku Jamese Maddisona. Další gól už Chelsea nepřidala, přestože na branku soupeře vyslala 27 střel.

Anglická fotbalová liga:

18. kolo: Aston Villa - Burnley 1:1 (48. Buendía - 45. Barnes z pen.).

27. kolo: Chelsea - Leicester 1:1 (34. Alonso - 6. Maddison).

33. kolo: Everton - Crystal Palace 3:2 (54. Keane, 75. Richarlison, 85. Calvert-Lewin - 21. Mateta, 36. Ayew).

1. Manchester City 37 28 6 3 96:24 90
2. Liverpool 37 27 8 2 91:25 89
3. Chelsea 37 20 11 6 74:32 71
4. Tottenham 37 21 5 11 64:40 68
5. Arsenal 37 21 3 13 56:47 66
6. Manchester United 37 16 10 11 57:56 58
7. West Ham United 37 16 8 13 59:48 56
8. Wolverhampton 37 15 6 16 37:40 51