Krize Tottenhamu pokračuje. Spurs neporazili ani Watford, aspoň bod zachránil Alli

Aktualizováno 19. 10. 2019 20:41
Český fotbalista Matěj Vydra odehrál v devátém kole anglické ligy závěrečných sedm minut při porážce Burnley v Leicesteru 1:2.
Tottenham se opět trápil. Doma jen remizoval s Watfordem.
Tottenham se opět trápil. Doma jen remizoval s Watfordem. | Foto: Reuters

Manchester City částečně napravil porážku z minulého kola, když uspěl na hřišti Crystal Palace 2:0. Tottenham nezlomil sérii nepřesvědčivých výsledků ani v souboji s posledním Watfordem a remizoval 1:1. Chelsea zdolala díky gólu Marcose Alonsa Newcastle 1:0.

Burnley vedlo po gólu Chrise Wooda, který dal čtvrtou branku v posledních čtyřech zápasech. "Lišky" ale vyrovnaly v závěru úvodního dějství zásluhou kanonýra Jamieho Vardyho.

Vydra se do hry dostal v 83. minutě, kdy vystřídal na hrotu útoku Jaye Rodrigueze, to už ale jeho tým prohrával po nechytatelné ráně Youriho Tielemanse. Leicester si tak pojistil místo v první čtyřce, Burnley je osmé.

Manchester City udeřil proti Crystal Palace dvakrát v závěru prvního poločasu. Nejprve Gabriel Jesus dal hlavou 50. gól ve svém současném působišti a o chvíli později zvýšil po chytrém dloubáčku za obranu Raheema Sterlinga z voleje David Silva.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly udrželi druhé místo v tabulce za dosud stoprocentním Liverpoolem. Lídr tabulky má na obhájce titulu náskok pět bodů a nedělní zápas proti Manchesteru United k dobru.

Tottenham prohrával už od šesté minuty, kdy zakončil rychlý brejk Abdoulaye Doucouré. Alespoň remízu zařídil účastníkovi Ligy mistrů v 86. minutě Delle Alli, obrat už se ale nekonal. Tottenham vyhrál jediný z posledních sedmi soutěžních zápasů.

Španělský obránce Alonso překonal v 73. minutě utkání Chelsea - Newcastle bývalého brankáře pražské Sparty Martina Dúbravku střelou na zadní tyč. "Blues" mají po osmi kolech stejně jako Leicester 17 bodů a drží se na pohárových příčkách. Newcastle je osmnáctý.

Everton zdolal West Ham 2:0 a přerušil čtyřzápasovou sérii porážek. Vítězný gól vstřelil v 17. minutě po individuální akci Bernard, který si pohrál s obránci United a zblízka překonal brankáře Roberta Jiméneze.

Domácí nastřelili v utkání dvakrát brankovou konstrukci a výhru pojistili až v závěru. Ve druhé minutě nastaveného času dal svůj premiérový ligový zásah v sezoně střídající Gylfi Sigurdsson. Islandský záložník se zasekávačkou zbavil bránícího hráče a zpoza vápna trefil přesně horní roh branky.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Everton - West Ham United 2:0 (17. Bernard, 90.+2 Sigurdsson), Aston Villa - Brighton 2:1 (45.+2 Grealish, 90.+5 Targett - 21. Webster), Bournemouth - Norwich 0:0, Chelsea - Newcastle 1:0 (73. Alonso), Leicester - Burnley 2:1 (45. Vardy, 74. Tielemans - 26. Wood), Tottenham - Watford 1:1 (86. Alli - 6. Doucouré), Wolverhampton - Southampton 1:1 (61. Jiménez z pen. - 53. Ings), Crystal Palace - Manchester City 0:2 (39. Gabriel Jesus, 41. D. Silva).