Everton udržel naději na Evropskou ligu výhrou nad Vydrovým Burnley

3. 5. 2019 23:28
Fotbalisté Evertonu si ve 37. kole Premier League udrželi šanci na postup do Evropské ligy výhrou 2:0 nad Burnley, za které hrál posledních dvacet minut Matěj Vydra. Liverpoolský tým se přiblížil na rozdíl bodu Wolverhamptonu na sedmé pozici, jež může znamenat účast v pohárové Evropě.
Seamus Coleman oslavuje gól Evertonu na 2:0 proti Burnley.
Seamus Coleman oslavuje gól Evertonu na 2:0 proti Burnley. | Foto: Reuters

Everton rozhodl zápas brankami v 17. a 20. minutě. Autorem prvního gólu byl určen obránce Burnley Ben Mee, jenž tečoval prudkou střelu Brazilce Richarlisona. Krátce nato zvýšil vedení domácích Seamus Coleman hlavičkou z dorážky.

Burnley nebyl v zápase správně uznán gól Ashleyho Barnese z ofsajdu a neuspěl ani střídající Vydra, jenž se v závěru marně dožadoval penalty po zákroku bývalého obránce Burnley Michaela Keanea v pokutovém území. Everton tak zaznamenal osmé čisté konto z posledních deseti ligových duelů.

Sedmý tým tabulky Premier League postoupí do předkola Evropské ligy v případě, že již jistý účastník Ligy mistrů Manchesteru City porazí ve finále Anglického poháru Watford.