Everton poprvé v lize prohrál, Vardy zase skolil Arsenal

Aktualizováno 25. 10. 2020 22:33
Lídr anglické fotbalové ligy Everton poprvé v sezoně prohrál. V 6. kole podlehl domácímu Southamptonu 0:2, na oba góly v prvním poločase přihrál Danny Ings. Everton teď vede tabulku už jen díky lepšímu skóre před obhájci z Liverpoolu, jeden bod ztrácí Aston Villa, která rovněž poprvé prohrála, ale má ještě zápas k dobru.
Jamie Vardy (Leicester City)
Jamie Vardy (Leicester City) | Foto: Reuters

Na jediný bod se k lídrovi přiblížil čtvrtý Leicester, který vyhrál na hřišti Arsenalu 1:0 a tři body z jeho hřiště veze poprvé od roku 1973.

Fotbalisté Southamptonu byli proti mužstvu trenéra Carla Ancelottiho odměněni za aktivitu po necelé půlhodině hry, kdy rychlou narážečku s Ingsem využil kapitán James Ward-Prowse. Ve 35. minutě po Ingsově centru skóroval i díky lehké teči Che Adams. Hosté navíc v 72. minutě přišli o vyloučeného Lucase Digneho a na obrat se nevzmohli.

Výhru Leicesteru zařídil Jamie Vardy, který ve dvanáctém startu proti Arsenalu vstřelil jedenáctý gól. S šesti brankami nejlepší střelec týmu v aktuálním ročníku přišel na hřiště po hodině hry, v 80. minutě se dostal do úniku s Cengizem Ünderem a jeho přihrávku hlavičkou v letu zakončil.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Southampton - Everton 2:0 (27. Ward-Prowse, 35. Adams), Wolverhampton - Newcastle 1:1 (81. Jiménez - 89. Murphy), Arsenal - Leicester 0:1 (80. Vardy).

1. Everton 6 4 1 1 14:9 13
2. Liverpool 6 4 1 1 15:14 13
3. Aston Villa 5 4 0 1 12:5 12
4. Leicester 6 4 0 2 13:8 12
5. Leeds 6 3 1 2 12:9 10
6. Southampton 6 3 1 2 10:9 10
7. Crystal Palace 6 3 1 2 8:9 10
8. Wolverhampton 6 3 1 2 6:8 10