Dybala v úvodu sezony táhne Juventus, v Janově se hattrickem postaral o výhru. Inter vyhrál v Římě

Aktualizováno 26. 8. 2017 22:52
Argentinský mladík Paulo Dybala vstřelil hattrick na hřišti FC Janov. Juventus tam vyhrál 4:2.
Paulo Dybala (ilustrační foto)
Paulo Dybala (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Interu Milán otočili šlágr druhého kola italské ligy na hřišti vicemistra AS Řím a díky dvěma gólům Maura Icardiho zvítězili 3:1. Zápas byl speciální pro trenéra vítězů Luciana Spallettiho, který do Interu přišel právě z AS Řím. Juventus Turín musel také stahovat manko, na hřišti FC Janov ale nakonec zvítězil 4:2. Třiadvacetiletý Argentinec Paulo Dybala zaznamenal hattrick a ve dvou zápasech sezony Serie A dal už čtyři góly.

AS Řím byl blízko gólu do sítě Interu ve 14. minutě, obránce Kolarov, jenž do hlavního města přestoupil před sezonou z Manchesteru City, však nastřelil tyč. O minutu později už se domácí radovali, když se po Nainggolanově pasu trefil bosenský kanonýr Džeko.

Nainggolan, který kvůli neshodám s trenérem belgického národního týmu Robertem Martínezem ukončil reprezentační kariéru, pak mohl náskok AS navýšit. Také on však ranou zpoza vápna trefil brankovou konstrukci.

Stejnou smůlu měl v 65. minutě Perotti a nevyužité šance mohly domácí následně mrzet. Dvěma góly v rozmezí deseti minut otočil zápas po přihrávkách Candrevy a Perišiče argentinský střelec Icardi. Start sezony jej zastihl ve velké formě, ve dvou zápasech dal dvojnásobný počet branek.

V závěru si odbyl debut v Serii A portugalský obránce Joao Cancelo, který do Interu přišel na hostování z Valencie. Byl tak u posledního gólu zápasu, který dal po další Perišičově asistenci Vecino, jenž k "Nerazzurri" přestoupil na začátku srpna z Fiorentiny.

Bosenský záložník Juventusu Pjanič nastoupil v Janově do 50. zápasu v černobílém dresu, horší začátek jubilejního utkání si ale těžko mohl představit. Už po 18 vteřinách si vstřelil vlastní gól, když za záda gólmana Buffona srazil Panděvův centr.

V sedmé minutě vedl Janov už o dvě branky. Na radu videorozhodčího nařídil sudí Banti ve prospěch domácích penaltu, kterou proměnil Galabinov. Ještě do přestávky ale úřadující mistr vyrovnal, oč se postaral dvěma zásahy argentinský střelec Dybala. Druhý gól dal rovněž z pokutového kopu, který posvětil videorozhodčí.

V 62. minutě dokonal obrat Cuadrado a v nastavení zkompletoval hattrick Dybala. Stal se prvním hráčem Juventusu, který se v lize třikrát trefil proti Janovu, od října 1993, kdy se to povedlo Robertu Baggiovi.

Boloňa zvítězila na hřišti nováčka z Beneventa 1:0 díky Donsahově gólu z 55. minuty. Domácí sice dostali v osmé minutě nastavení míč do brány, i v tomto zápase však byl v akci videorozhodčí, který gól neuznal kvůli ofsajdu. Záložník Ladislav Krejčí sledoval vítězství svého týmu pouze z lavičky.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Benevento - Boloňa 0:1 (55. Donsah), FC Janov - Juventus Turín 2:4 (1. vlastní Pjanič, 7. Galabinov z pen. - 14., 45.+4 z pen. a 90.+2 Dybala, 62. Cuadrado), AS Řím - Inter Milán 1:3 (15. Džeko - 67. a 77. Icardi, 87. Vecino).