Dvaadvacet zápasů bez výhry. Schalke nepřerušilo příšernou sérii ani proti Stuttgartu

30. 10. 2020 22:39
Fotbalisté Schalke neukončili čekání na bundesligovou výhru ani v předehrávce 6. kola proti Stuttgartu.
Schalke 04 - VfB Stuttgart, bundesliga 2020/2021
Schalke 04 - VfB Stuttgart, bundesliga 2020/2021 | Foto: Reuters

Tým z Gelsenkirchenu remizoval před prázdnými tribunami domácí Veltins Areny s nováčkem 1:1 a prodloužil sérii bez ligového vítězství už na 22 zápasů a 287 dnů.

Schalke se nedočkalo výhry navzdory tomu, že poprvé v této sezoně skórovalo jako první. Domácí mužstvo poslal do vedení ve 30. minutě svým prvním bundesligovým gólem devatenáctiletý obránce Malick Thiaw, jenž se prosadil hlavou po přímém kopu. Jedenáct minut po pauze ale stanovil konečné skóre z pokutového kopu za ruku Argentinec Nicolás González.

Po druhé remíze v ročníku je Schalke předposlední, Stuttgart se v neúplné tabulce posunul na čtvrtou pozici.

Wolverhampton potvrdil skvělý start

Fotbalisté Wolverhamptonu zažívající nejlepší vstup do první anglické ligy od roku 1979 porazili v předehrávce 7. kola 2:0 Crystal Palace. Posunuli se díky tomu na třetí místo neúplné tabulky a mají 13 bodů jako vedoucí Everton a Liverpool, ale o odehraný zápas více.

Wolverhampton o čtvrté výhře v sezoně rozhodl v první půlhodině po centrech z pravé strany. Nejprve se v 18. minutě prosadil volejem při debutu za Wolves devatenáctiletý francouzský obránce Rayan Ait-Nouri a o devět minut později zvýšil sklepnutím z malého vápna portugalský křídelník Daniel Podence.

Hosté dohrávali v závěru o deseti po vyloučení Luky Milivojeviče, jenž viděl v 86. minutě rovnou červenou kartu za faul na Joaa Moutinha na půlící čáře.

Cádiz se dotáhl na čelo

Nováček španělské fotbalové ligy Cádiz zvítězil v předehrávce 8. kola v Eibaru a po čtvrté výhře v sezoně se bodově dotáhl na vedoucí tým neúplné tabulky San Sebastian.

Cádiz rozhodl dvěma góly v rychlém sledu v závěru prvního poločasu. Ve 36. minutě otevřel skóre hlavou pětatřicetiletý španělský mistr Evropy z roku 2012 Álvaro Negredo a tři minuty nato po rychlém protiútoku a ideální Negredově přihrávce zvýšil Salvi.

Cádiz má stejně jako San Sebastian 14 bodů, ale o zápas více. Real Madrid a Granada na třetí a čtvrté pozici ztrácejí bod a mají k dobru dokonce dvě utkání.