Kuriózní situace v Anglii. V zápase se zranili dva rozhodčí, a tak se házelo mincí

mar mar
12. 11. 2019 18:27
První kolo FA Cupu přineslo nevídanou situaci. Zápas mezi Crewe Alexandria a Accringtonem dokončili jen dva rozhodčí. Hlavní soudce tak měl k dispozici jen jednoho asistenta na čáře.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Accrington ze třetí nejvyšší anglické soutěže podlehl 0:2 Crewe, které tak postupuje dál. Zápas se však zapíše do dějin především kuriózní situací v rozhodcovském štábu. Přestože podle regulí soutěže byli na startu zápasu k dispozici čtyři sudí, dokončili jej jen dva.

První potíž přišla ve 22. minutě. Hlavní sudí Neil Hair se chytil za nohu a odkulhal ze hřiště. Jeho role se chopil čtvrtý rozhodčí Alan Clayton, ale ani ten na trávníku moc dlouho nevydržel.

Zranil se během poločasové pauzy, a ta se tak z předepsaných patnácti minut protáhla na více než hodinu, během které oba týmy s rozhodčími diskutovaly, jak postupovat dál.

Situace to byla opravdu prekérní. Ani jeden ze zraněných rozhodčích nemohl pokračovat jako asistent, zdravotní problémy byly nepřekonatelné. V hlediště sice bylo několik sudí s potřebnou licencí, ale každý měl blíž k jedné či druhé straně.

Nakonec vše skončilo gentlemanskou dohodou. Trenéři obou týmů se dohodli, že dosavadní asistent Danny Gratton se ujme role hlavního a v zápase zůstane jen jeden pomezní Conor Brown. O tom, na čí straně se bude pohybovat rozhodl hod mincí, který určil, že ofsajdy hlídal na straně Crewe.

Nastala tak podobná situace, jakou známe z nejnižších lig, kdy roli pomezních zastávají například příslušníci domácího klubu. Podle zápisu čtvrtý rozhodčí Clayton, jenž druhou část úvodního poločasu zastával roli hlavního sudího, se vrátil na svou pozici za pomezního.

Gratton, který se po poločase z asistenta změnil na hlavního rozhodčího, pískl v 67. minutě penaltu pro Crewe, které díky tomu zvýšilo na 2:0 a nebál se ani udělit o deset minut později červenou kartu accringtonskému Marku Hughesovi.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 27 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy