Kuriózní situace v Anglii. V zápase se zranili dva rozhodčí, a tak se házelo mincí

mar mar
12. 11. 2019 18:27
První kolo FA Cupu přineslo nevídanou situaci. Zápas mezi Crewe Alexandria a Accringtonem dokončili jen dva rozhodčí. Hlavní soudce tak měl k dispozici jen jednoho asistenta na čáře.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Accrington ze třetí nejvyšší anglické soutěže podlehl 0:2 Crewe, které tak postupuje dál. Zápas se však zapíše do dějin především kuriózní situací v rozhodcovském štábu. Přestože podle regulí soutěže byli na startu zápasu k dispozici čtyři sudí, dokončili jej jen dva.

První potíž přišla ve 22. minutě. Hlavní sudí Neil Hair se chytil za nohu a odkulhal ze hřiště. Jeho role se chopil čtvrtý rozhodčí Alan Clayton, ale ani ten na trávníku moc dlouho nevydržel.

Zranil se během poločasové pauzy, a ta se tak z předepsaných patnácti minut protáhla na více než hodinu, během které oba týmy s rozhodčími diskutovaly, jak postupovat dál.

Situace to byla opravdu prekérní. Ani jeden ze zraněných rozhodčích nemohl pokračovat jako asistent, zdravotní problémy byly nepřekonatelné. V hlediště sice bylo několik sudí s potřebnou licencí, ale každý měl blíž k jedné či druhé straně.

Nakonec vše skončilo gentlemanskou dohodou. Trenéři obou týmů se dohodli, že dosavadní asistent Danny Gratton se ujme role hlavního a v zápase zůstane jen jeden pomezní Conor Brown. O tom, na čí straně se bude pohybovat rozhodl hod mincí, který určil, že ofsajdy hlídal na straně Crewe.

Nastala tak podobná situace, jakou známe z nejnižších lig, kdy roli pomezních zastávají například příslušníci domácího klubu. Podle zápisu čtvrtý rozhodčí Clayton, jenž druhou část úvodního poločasu zastával roli hlavního sudího, se vrátil na svou pozici za pomezního.

Gratton, který se po poločase z asistenta změnil na hlavního rozhodčího, pískl v 67. minutě penaltu pro Crewe, které díky tomu zvýšilo na 2:0 a nebál se ani udělit o deset minut později červenou kartu accringtonskému Marku Hughesovi.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 45 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy