Dva góly Juventusu dal teenager Kean, Brémy si poradily se Schalke

8. 3. 2019 22:34
Juventus v italské fotbalové lize deklasoval Udine 4:1 a vede tabulku o 19 bodů před Neapolí, kterou čeká zápas 27. kola proti Sassuolu až v neděli. Dva góly dal už v prvním poločase po rychlých akcích čerstvě devatenáctiletý útočník Moise Kean, který nastoupil v tomto ročníku Serie A teprve potřetí a poprvé se objevil v základní sestavě.
Moise Kean slaví branku Juventusu
Moise Kean slaví branku Juventusu | Foto: Reuters

Ve druhém poločase zastavili hosté Keana faulem a Emre Can z penalty zvýšil na 3:0. Další gól Juventusu vstřelil Blaise Matuidi, až pak dali alespoň čestný úspěch i hráči Udine, za které skóroval Kevin Lasagna.

V páteční předehrávce na domácím hřišti zvítězil také Werder Brémy, který v sestavě s brankářem Jiřím Pavlenkou i obráncem Theodorem Gebre Selassiem zdolal v 25. kole německé ligy Schalke 4:2 a ani v osmém letošním zápase neprohráli. Zato loňský vicemistr z Gelsenkirchenu se dál trápí, prohrál potřetí za sebou a od barážové příčky ho dělí jen čtyři body.

Hosté šli do vedení, když Pavlenku v 26. minutě překonal Breel Embolo, ale Milot Rashica rychle vyrovnal a krátce po zahájení druhé půle otočil skóre Max Kruse z penalty. Rashica i Embolo se posléze trefili ještě jednou, definitivně tak Werderu pojistil vítězství až Martin Harnik v nastaveném čase.

Brémy jsou osmé a útočí na pohárové příčky. Zato trenér Schalke Domenico Tedesco je pod palbou kritiky, nyní musí tým připravit na úterní osmifinálovou odvetu Ligy mistrů proti Manchesteru City.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Juventus Turín - Udine 4:1 (11. a 39. Kean, 67. Can z pen., 71. Matuidi - 85. Lasagna).

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Brémy - Schalke 4:2 (31. a 73. Rashica, 51. Kruse z pen., 90.+4 Harnik - 26. a 85. Embolo).