Dusno ve Slovanu, kouč o přestávce vyrazil hvězdu. Tady už si nezahraje, potvrdil

Rudolf Černík Rudolf Černík
16. 8. 2021 7:23
Bratislavský Slovan vede bez ztráty bodu nový ročník slovenské fotbalové ligy, na Tehelném poli to přesto vře. Po roztržce s trenérem během poločasové přestávky sobotního zápasu s Michalovcemi skončila v klubu jedna z největších hvězd soutěže, brazilský útočník Rafael Ratao.
Rafael Ratao v barvách Slovanu
Rafael Ratao v barvách Slovanu | Foto: Reuters

Slovan si ve třech zápasech ligy připsal tři vítězství a skóre 9:2, už ve čtvrtek ho čeká v důležitém duelu play-off Evropské ligy Olympiakos Pireus, ale nálada v klubu má do ideálu daleko.

I do utkání s Michalovcemi vstoupili belasí skvěle, hned v první minutě šli do vedení, jenže soupeř záhy vyrovnal a první poločas skončil 1:1. O přestávce pak bylo v šatně pořádné dusno.

"V kabině se staly věci, které ještě budou mít dohru. Dva hráče jsem střídal kvůli slabému výkonu, jednoho jsem vyhodil," citoval kouče Vladimíra Weisse staršího web slovenského deníku Pravda.

Do druhého dějství už nevyběhli Alen Mustafič, Dejan Dražič a Rafael Ratao. A právě brazilský kanonýr už si v dresu slovenského mistra nekopne. "Dokud já budu trenérem, tak ve Slovanu skončil," potvrdil Weiss s tím, že nechce prozradit, co přesně se během poločasové přestávky přihodilo.

Pětadvacetiletý rodák z Cascavelu byl v minulém ročníku soutěže se 14 zásahy nejlepším střelcem Slovanu, celkem si za poslední dvě sezony připsal ve 49 zápasech 23 gólů.

Do střetnutí s řeckým rivalem v Evropské lize tak půjde slovenský zástupce oslaben. "Požádal jsem soupeře, aby nemluvil o kvalitě Slovanu. Kdybychom ji měli, tak bychom zdolali 5:0 Michalovce, případně gibraltarského protivníka," připomněl Weiss ubohou domácí remízu 1:1 s týmem Lincoln Red Imps v předchozím předkole soutěže.

"Pro postup uděláme všechno," slíbil Weiss a dodal, že brzy by se měl Slovan dočkat vysněných posil. "Možná se nám zítra či pozítří podaří ještě nějaké přestupy," doplnil kouč.

Jednou z nových tváří by měl být nizozemský útočník pražské Slavie Mick van Buren, jenž týmu z Edenu pomohl ke čtyřem českým titulům, ale v nové sezoně si v nabitém kádru zatím příliš nezahrál.