Drážďany s Hušbauerem a Petrákem sestoupily z druhé německé ligy

Aktualizováno 28. 6. 2020 22:47
Po středečních oslavách slávistického titulu zažil dnes fotbalista Josef Hušbauer opačné pocity. S Dynamem Drážďany, kam přišel z Edenu v zimě na hostování, sestoupil z druhé německé ligy. Saský tým skončil v tabulce poslední poté, co remizoval 2:2 s Osnabrückem.
Josef Hušbauer v dresu Slavie.
Josef Hušbauer v dresu Slavie. | Foto: Milan Kammermayer

Dynamo vedlo 2:0 díky Patricku Schmidtovi, kterému v 59. minutě nahrál na gól právě Hušbauer. V závěru však během pěti minut domácí o náskok přišli. Ani výhra by sestup Drážďan neodvrátila. Hušbauer odehrál 81 minut, další český záložník Ondřej Petrák strávil na hřišti celý zápas.

Bielefeld, který si postup zajistil už dříve, doprovodí do nejvyšší soutěže Stuttgart. VfB se vrací mezi elitu rok po sestupu navzdory porážce 1:3 s Darmstadtem. O jedinou branku domácích se postaral bývalý německý reprezentant Mario Gómez, který po utkání ukončil kariéru.

"Po pokažené minulé sezoně byl tohle můj poslední cíl," připomněl loňský sestup Gómez, který ve Stuttgartu odstartoval v roce 2003 profesionální kariéru. Poté nastupoval za Fiorentinu, Besiktas, Wolfsburg a především Bayern Mnichov, s nímž získal dva tituly a vyhrál Ligu mistrů.

"Jsem moc rád, že jsem se mohl rozloučit ve Stuttgartu, vážím si toho. Vždycky jsem se chtěl klubu nějak odvděčit a ukončit tady kariéru, o jaké se mi ani nesnilo," dodal Gómez, který v roce 2007 pomohl Stuttgartu k titulu. S reprezentací má na kontě bronz z mistrovství světa v roce 2010 a stříbro z Eura v roce 2008.

Neuspěl ani třetí Heidenheim, který podlehl 0:3 v Bielefeldu. Boj o návrat do první ligy opět nevyšel Hamburku, který utrpěl debakl 1:5 se Sandhausenem, zůstal čtvrtý a nezahraje si ani baráž. Z nejvyšší soutěže spadl Hamburk poprvé v historii předloni.

Německá druhá fotbalová liga - 34. kolo:

Bielefeld - Heidenheim 3:0, Drážďany - Osnabrück 2:2, Fürth - Karlsruhe 1:2, Hamburk - Sandhausen 1:5, Hannover - Bochum 2:0, Kiel - Norimberk 1:1, Regensburg - Aue 1:2, Stuttgart - Darmstadt 1:3, Wiesbaden - St. Pauli 5:3.