Dortmund zase vyhrál a má náskok na čele 9 bodů, vítěznou šňůru prodloužil Liverpool

21. 12. 2018 23:33
Zápas nejlepších týmů německé fotbalové ligy skončil vítězstvím Dortmundu, který tak zvýšil náskok na prvním místě tabulky na devět bodů. Borussia doma zdolala druhý Mönchengladbach 2:1 a napravila porážku z minulého kola, která pro ni byla první v bundesligové sezoně.
Bundesliga 2018/19, Dortmund - Bayern Mnichov: Radost fotbalistů Dortmundu
Bundesliga 2018/19, Dortmund - Bayern Mnichov: Radost fotbalistů Dortmundu | Foto: Reuters

Dortmund měl v domácím prostředí před 81.365 diváky převahu, ale jeho jedinou šancí dlouho byla situace z 20. minuty, kdy se po rychlé kombinaci dostal až před branku hostů Reus. Sommer však jeho střelu zblízka vyrazil. V závěru poločasu otevřel skóre střelou z úhlu domácí Sancho, v nastavení ale z dorážky rychle odpověděl Kramer.

Reus se přece jen prosadil krátce po přestávce, kdy si opět naběhl na malé vápno a tentokrát už ve skluzu skóroval. V sezoně se trefil pojedenácté, v tabulce střelců je třetí. Krátce poté se mohl na vedoucí dvojici dotáhnout, ale jeho přímý kop skončil na tyči.

Klopp opět slaví výhru

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v anglické lize posedmé za sebou a po vítězství 2:0 na hřišti Wolverhamptonu vedou tabulku před obhájci titulu z Manchesteru City o čtyři body. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa zůstali v soutěži neporažení, patnáctou výhru z 18 zápasů jim zajistili Muhammad Salah a Virgil van Dijk.

Wolverhampton vyhrál tři předchozí zápasy a i do duelu s liverpoolskými favority vstoupil velmi sebevědomě. Jenže Traoré ani Neves na počátku zápasu neuspěli, zatímco na druhé straně se střelou zblízka prosadil Salah a 11. gólem v sezoně si pojistil první místo v tabulce kanonýrů.

Pak už si hosté vypracovali očekávanou převahu a v 68. minutě zvýšili náskok. Na Salahův centr na malé vápno si naběhl stoper Van Dijk a vstřelil první ligovou branku v liverpoolském dresu.

Liverpool tak stráví Štědrý den na špici tabulky, přičemž v minulých čtyřech letech vynesla vánoční první příčka svým držitelům na konci sezony také mistrovský titul. Právě Liverpoolu se to v sezoně 2013/14 naposledy nepodařilo, poslední titul vybojoval v roce 1990.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Dortmund - Mönchengladbach 2:1 (42. Sancho, 54. Reus - 45.+1 Kramer).

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Wolverhampton - Liverpool 0:2 (18. Salah, 68. Van Dijk).

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Girona - Getafe 1:1 (85. Espinosa - 61. Ángel), San Sebastian - Alavés 0:1 (11. Calleri).