Dortmund zvládl dramatickou přestřelku s Hoffenheimem, rozhodl Haaland

27. 8. 2021 22:32
Fotbalisté Dortmundu vyhráli díky norskému kanonýrovi Erlingu Haalandovi bundesligovou předehrávku 3. kola proti Hoffenheimu 3:2.
Erling Haaland
Erling Haaland | Foto: Reuters

Všechny góly padly ve druhém poločase, domácí Borussia dvakrát ztratila jednobrankový náskok, ale soupeři ani vyrovnání v poslední minutě utkání k bodovému zisku nestačilo. Haaland se hned na začátku nastavení zorientoval při závaru ve vápně a třetím gólem v sezoně rozhodl.

Dortmund se druhým vítězstvím v ročníku rehabilitoval za předchozí porážku ve Freiburgu. Po bezbrankovém poločase se na jeho stadionu strhla přestřelka, kterou odstartoval už čtyři minuty po přestávce osmnáctiletý americký útočník Reyna. Na vyrovnání Baumgartnera odpověděl další teenager v domácím dresu Angličan Bellingham, ale v 90. minutě domácí opět ztratili vedení po gólu nekrytého Dabbura po rohovém kopu.

Hned vzápětí byl ale Haaland na konci závaru, při kterém brankář Baumann vyrazil dvě střely zblízka. Na další dorážku norského ostrostřelce pod břevno už on ani obrana nestačili a Hoffenheim utrpěl první porážku v sezoně. Borussia se před víkendovým programem posunula do čela tabulky.

Inter spasila posila

Fotbalisté mistrovského Interu Milán porazili díky třem gólům ve druhém poločase Veronu s Antonínem Barákem 3:1 a vyhráli i druhý zápas v nové sezoně italské ligy. Dvěma trefami k obratu z 0:1 přispěla nová posila Joaquín Correa, který se na trávník dostal v závěru jako střídající hráč.

Argentinský útočník, který do Interu přestoupil tento týden za 35 milionů eur z Lazia, se poprvé trefil osm minut po příchodu na hřiště. V 83. minutě dostal Inter do vedení 2:1, ve čtvrté minutě nastavení pak zpečetil skóre na 3:1.

O první gól týmu Simona Inzaghiho se v úvodu druhého poločasu postaral další Argentinec Lautaro Martínez. Smazal tak náskok domácí Verony, kterou poslal do vedení už v 15. minutě Ivan Ilič. V 74. minutě pak přepustil místo na hřišti Correovi.

Soupeř Sparty poprvé vyhrál

Lyon, se kterým se v Evropské lize utká pražská Sparta, vybojoval ve 4. kole první výhru v sezoně francouzské ligy. Zasloužil se o ni útočník Moussa Dembélé, který ve 35. minutě dorazil střelu Lucase Paquety.

Hosté dohrávali zápas v deseti po vyloučení Damiena Da Silvy v 78. minutě po druhé žluté kartě, ale hubenou výhru už uhájili.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Dortmund - Hoffenheim 3:2 (49. Reyna, 69. Bellingham, 90.+1 Haaland - 61. Baumgartner, 90. Dabbur).

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Udine - Benátky 3:0 (29. Pussetto, 70. Deulofeu, 90.+3 Molina), Hellas Verona - Inter Milán 1:3 (15. Ilič - 83. a 90.+4 Correa, 47. Martínez).

1. Inter Milán 2 2 0 0 7:1 6
2. Udine 2 1 1 0 5:2 4
3. AS Řím 1 1 0 0 3:1 3
Lazio Řím 1 1 0 0 3:1 3
5. Neapol 1 1 0 0 2:0 3
6. Boloňa 1 1 0 0 3:2 3
Sassuolo 1 1 0 0 3:2 3
8. Bergamo 1 1 0 0 2:1 3