Dortmund vyhrál a zůstává v čele, Pavlenka vychytal Brémám bod

Aktualizováno 30. 9. 2017 20:52
Zápas Mönchengladbachu s Hannoverem začal o deset minut později vinou dopravních komplikací při cestě hostujícího týmu na stadion.
Aubameyang a Jarmolenko slaví branku Dortmundu
Aubameyang a Jarmolenko slaví branku Dortmundu | Foto: Reuters

Berlín - Dortmund zvítězil v německé fotbalové lize na půdě Augsburgu 2:1 a zůstává v čele tabulky. Hannover poprvé v sezoně prohrál, když nestačil na Mönchengladbach. Frankfurt i v deseti porazil gólem v nastavení Stuttgart.

Brémy ani posedmé v sezoně nezvítězily, v Hamburku hrály bez branek.

V Augsburgu se střetly dva týmy s vynikající aktuální formou - domácí pět zápasů neprohráli, vedoucí Dortmund ztratil jen remízou v 3. kole. Vysoká očekávání začali hráči plnit od úvodních minut.

Skóre otevřel už ve 4. minutě parádním způsobem Andrij Jarmolenko. Ukrajinský křídelník Borussie si po rohovém kopu zpracoval v malém vápně soupeře míč a důraznou patičkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí odpověděli o sedm minut později, když si na Maxův centr naběhl Caiuby a hlavou překonal brankáře Bürkiho.

Lídr tabulky si vzal vedení zpátky v 23. minutě. Jarmolenko posunul míč na Kagawu a ten chytrým obloučkem přehodil Hitze. Šindži Kagawa svou 38. brankou překonal Šindžiho Okazakiho a stal se historicky nejlepším japonským střelcem v německé nejvyšší soutěži. Deset minut před koncem mohli hosté navýšit vedení, ale nejlepší bundesligový střelec Aubameyang s panenkovským dloubáčkem u Hitze nepochodil.

Dortmund získal ze sedmi zápasů 19 bodů se skóre 21:2, což znamená klubový rekord.

Zápas Mönchengladbachu s Hannoverem začal o deset minut později vinou dopravních komplikací při cestě hostujícího týmu na stadion. Ve vyrovnaném utkání se ujali domácí vedení v 67. minutě, kdy se po standardní situaci trefil Ginter. O čtyři minuty později ale hlavou vyrovnal nejlepší střelec týmu Martin Harnik.

O třech bodech pro domácí rozhodla penalta Thorgana Hazarda v nastaveném čase druhého poločasu. Nováček Hannover přesto zůstává na pohárových příčkách, na které se posunul díky třem bodům i Mönchengladbach.

Stuttgartu se na hřišti Frankfurtu téměř podařil dokonalý obrat. Domácí šli sice krátce před přestávkou do vedení zásluhou Rebiče, ale v 61. minutě přišlo srovnání z hlavy Teroddeho.

Klíčový okamžik přišel pár minut po vyrovnávací brance. Domácí Falette přerušil vyloženou šanci hostů pouze za cenu červené karty a rozhodčí Felix Brych zároveň nařídil pokutový kop ve prospěch Stuttgartu. Po konzultaci u videa ale penaltu odvolal, protože faul přišel ještě před velkým vápnem.

Domácí si i v deseti vytvořili šance na vítězství. Dvě stoprocentní příležitosti v závěru zápasu ještě lapil brankář Zieler, přesto nakonec kapituloval ve čtvrté minutě nastavení po fantastických nůžkách Sébastiena Hallera.

Bezbrankovou remízu viděli diváci v zápase Hamburku s Brémami. Domácí byli sice celý zápas aktivnější, ale hosty několikrát podržel český brankář Jiří Pavlenka. Celé utkání odehrál i obránce Werderu Theodor Gebre Selassie.

Hamburk čeká už 450 minut na vstřelenou branku. Skórovat mu nepomohl ani střídající Jann-Fiete Arp, jenž se stal prvním hráčem ročníku 2000, který nastoupil v nejvyšší německé soutěži.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Augsburg - Dortmund 1:2 (11. Caiuby - 4. Jarmolenko, 23. Kagawa), Eintracht Frankfurt - Stuttgart 2:1 (42. Rebič, 90.+4 Haller - 61. Terodde), Mönchengladbach - Hannover 2:1 (67. Ginter, 90.+4 Hazard z pen. - 71. Harnik), Wolfsburg - Mohuč 1:1 (55. Guilavogui - 74. Mutó), Hamburk - Brémy 0:0.