Dortmund v nastavení udolal Wolfsburg a předstihl Bayern

30. 3. 2019 18:01
Fotbalisté Dortmundu porazili 2:0 Wolfsburg a dostali se o dva body do čela německé ligy před Bayern, který jen remizoval 1:1 ve Freiburgu.
Radost fotbalistů Borussie Dortmund.
Radost fotbalistů Borussie Dortmund. | Foto: Reuters

Čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie odehráli celý zápas při vítězství Brém 3:1 nad Mohučí. Werder se posunul na šesté místo zajišťující účast v evropských pohárech. Norimberk porazil Augsburg 3:0. Domácí záložník Ondřej Petrák i Jan Morávek na druhé straně zůstali mezi náhradníky.

Dortmund se musel obejít bez kapitána Marca Reuse, který se svou přítelkyní očekává v nejbližších hodinách narození potomka. "Jsou i důležitější věci než fotbal, zejména pokud jde o prvního potomka. Musíme si poradit bez Marca, jako jsme si už poradili několikrát v minulosti," uvedl před zápasem sportovní ředitel klubu Michael Zorc.

Borussia rozhodla o zisku tří bodů až v 90. minutě, kdy se z přímého kopu trefil Alcácer. Stejný hráč přidal v nastaveném čase ještě druhý gól a se 16 trefami se dostal na druhé místo bundesligové tabulky střelců.

Freiburg zaskočil dosud vedoucí Bayern už ve třetí minutě, kdy se stejně jako v podzimním vzájemném utkání trefil Höler. V 22. minutě ale vyrovnal po pohotovém zpracování a akrobatickém zakončení nejlepší střelec soutěže Lewandowski. Polský kanonýr si připsal 19. ligovou trefu v sezoně a jedna branka ho dělí od hranice 200 gólů v soutěži.

Lewandowski mohl v nastaveném čase rozhodnout, hlavičkou ale trefil pouze tyč. I druhý vzájemný zápas v sezoně tak skončil 1:1 a Bayern ztratil body po šesti ligových zápasech.

Třetí vítězství Brém v řadě zařídil dvěma góly a asistencí kapitán Kruse. Ve třetí minutě nejprve vyslal do úniku skórujícího Rashicu a v 36. minutě přidal nekompromisní ranou druhou branku.

Po změně stran snížil Quaison, ale v 63. minutě znovu zafungovala spolupráce Rashica - Kruse, který zakončil. Kapitán Werderu se v posledních pěti zápasech podílel na deseti gólech svého týmu (6+4).

Düsseldorf nasázel doma Mönchengladbachu tři branky během 16 minut. Na nejrychlejším tříbrankovém vedení v historii klubu se podílel dvěma zásahy útočník Hennings. Borussia dokázala v závěru pouze snížit a může v případě nedělní výhry Frankfurtu klesnout z pozic zajišťujících účast v Lize mistrů.

Hertha Berlín bez zraněného Vladimíra Daridy utrpěla debakl na hřišti Lipska 0:5. Hattrickem se blýskl útočník Poulsen, jenž se stal pátým Dánem v historii, který dal tři góly v jednom bundesligovém zápase. Jeho kolega z útoku Werner si v utkání připsal tři asistence.

Lipsko si upevnilo třetí místo a na druhý Bayern ztrácí devět bodů. Hertha prohrála potřetí v řadě a je desátá.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Brémy - Mohuč 3:1 (36. a 63. Kruse, 3. Rashica - 52. Quaison), Dortmund - Wolfsburg 2:0 (90. a 90.+4 Alcácer), Düsseldorf - Mönchengladbach 3:1 (6. a 16. Hennings, 12. Stöger - 83. Zakaria), Freiburg - Bayern Mnichov 1:1 (3. Höler - 22. Lewandowski), Norimberk - Augsburg 3:0 (52. Ishak, 88. Pereira, 90.+1 Löwen), Lipsko - Hertha Berlín 5:0 (27., 56. a 62. Poulsen, 17. Forsberg, 64. Haidara).