Dortmund porazil berlínský Union, na Bayern ztrácí šest bodů

13. 2. 2022 20:04
Fotbalisté Borussie Dortmund zvítězili díky dvěma brankám Marca Reuse ve 22. kole německé ligy na hřišti Unionu Berlín 3:0 a snížili manko na vedoucí Bayern na šest bodů. Vestfálský celek vyhrál v soutěži čtvrtý z pěti posledních zápasů. Union prohrál podruhé za sebou.
Mats Hummels z Dortmundu a Kevin Mohwald z Unionu Berlín v zápase bundesligy
Mats Hummels z Dortmundu a Kevin Mohwald z Unionu Berlín v zápase bundesligy | Foto: Reuters

Dvaatřicetiletý Reus se prosadil už v 18. minutě, kdy zužitkoval přiťuknutí Dahouda a vstřelil svůj jubilejní 150. gól v dresu Dortmundu.

O sedm minut později německý reprezentant udeřil po rychlém brejku, kdy se k němu dostal míč po souboji Malena s Oczipkou. Vítězství Borussie pečetil 19 minut před koncem Guerreiro.

Hoffenheim doma zdolal Bielefeld 2:0, zabral po třech ligových porážkách za sebou a je na pátém místě. Závěrečnou půlhodinu za vítěze odehrál český obránce Pavel Kadeřábek, který se vrátil do sestavy po svalovém zranění. O branky se postarali Hübner s Rutterem.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Union Berlín - Dortmund 0:3 (18. a 25. Reus, 71. Guerreiro), Hoffenheim - Bielefeld 2:0 (22. Hübner, 51. Rutter).

1. Bayern Mnichov 22 17 1 4 70:25 52
2. Dortmund 22 15 1 6 57:36 46
3. Leverkusen 22 12 5 5 58:36 41
4. Lipsko 22 10 4 8 43:27 34
5. Hoffenheim 22 10 4 8 43:34 34
6. Freiburg 22 9 7 6 34:25 34
7. Union Berlín 22 9 7 6 29:30 34
8. Kolín nad Rýnem 22 8 8 6 34:37 32