Hoffenheim s Kadeřábkem v sestavě porazil 2:0 mistrovský Bayern

Aktualizováno 9. 9. 2017 21:12
Borussia Dortmund ve třetím kole bundesligy jen remizovala s Freiburgem 0:0, jejího zaváhání ale Bayern nevyužil, když prohrál v Hoffenheimu 0:2.
Smutní hráči Bayernu
Smutní hráči Bayernu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem v sestavě porazili ve třetím kole německé ligy mistrovský Bayern Mnichov 2:0. Obě branky vstřelil Mark Uth a stal se prvním hráčem Hoffenheimu, kterému se takový počin proti bavorskému celku povedl. Stejně jako Bayern, také Dortmund poprvé v sezoně ztratil body, když pouze remizoval bez branek na hřišti Freiburgu. Neprodloužili tak sérii 12 vítězství ve vzájemných zápasech. Freiburg na domácím stadionu nedokázal vstřelit Borussii gól už v pěti utkáních.

Uth poslal Hoffenheim do vedení proti Bayernu v 28. minutě, když obrana Bayernu nezachytila Kramaričovo rychlé autové vhazování. V závěru poločasu mohl odchovanec Kolína nad Rýnem zvýšit náskok, jeho skákavou střelu k tyči ale brankář Neuer vyrazil. V 51. minutě už ale na jeho další pokus nestačil a Uth tak stylově oslavil jubilejní 50. bundesligový duel v dresu Hoffenheimu.

Vedení Hoffenheimu podržel i gólman Baumann, který se například v 81. minutě vytáhl proti Martínezově hlavičce po centru Jamese Rodrígueze, jenž odehrál první minuty za Bayern po příchodu z Realu Madrid.

Pro Dortmund nezačal zápas ve Freiburgu dobře. Během první půlhodiny se zranili obránci Bartra a Schmelzer. Za zákrok na Schmelzera dostal červenou kartu debutant v dresu domácích Ravet, jenž do Freiburgu přišel v srpnu z Young Boys Bern. Po přestávce Borussia soupeře zatlačila a jasně přestřílela, jen tři z celkových 27 střel ale mířily přímo na branku.

"Jsme zklamaní. Dortmund musí ve Freiburgu vyhrávat. Pokud tým hraje hodinovou přesilovku, má dost času, aby vstřelil gól. Pro nás jsou to dva ztracené body," uvedl kouč Borussie Peter Bosz. Jeho protějšek Christian Streich byl s hrou svých svěřenců spokojen: "Dobře jsme do zápasu vstoupili. Poté přišla červená karta a museli jsme pořád stát kolem šestnáctky. Nedovolili jsme ale soupeři moc gólových příležitostí."

Po pěti měsících zasáhl do bundesligového zápasu záložník Augsburgu Jan Morávek. Odehrál posledních 20 minut duelu s Kolínem nad Rýnem a mohl se radovat z vítězství 3:0, o které se hattrickem postaral Alfred Finnbogason.

Mohuč získala první body v sezoně, když otočila zápas s Leverkusenem a zvítězila 3:1. Nováček Hannover udržel i po třetím kole neporazitelnost, ve Wolfsburgu remizoval 1:1. Frankfurt vyhrál 1:0 v Mönchengladbachu, o čemž rozhodl navrátilec do bundesligy Kevin-Prince Boateng.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Augsburg - Kolín nad Rýnem 3:0 (22., 32. z pen. a 90.+4 Finnbogason), Freiburg - Dortmund 0:0, Mohuč - Leverkusen 3:1 (45. Muto, 57. Diallo, 71. Serdar - 22. Kohr), Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 0:1 (13. Boateng), Wolfsburg - Hannover 1:1 (52. Didavi - 75. Harnik), Hoffenheim - Bayern Mnichov 2:0 (27. a 51. Uth).