Bayern spasil Hummels, na Lipsko ztrácí tři body. Kadeřábkův tým stále neprohrál

Aktualizováno 26. 11. 2016 20:52
Hoffenheim ve 12. kole nejvyšší německé soutěže remizoval v Mönchengladbachu. Dortmund prohrál na hřišti Eintrachtu Frankfurt.
Mats Hummels slaví gól se spoluhráči z Bayernu Mnichov
Mats Hummels slaví gól se spoluhráči z Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov po třech soutěžních zápasech bez výhry porazili v německé lize Leverkusen 2:1 a na vedoucí Lipsko ztrácejí z druhého místa znovu tři body.

Dortmund podlehl na hřišti Frankfurtu 1:2 a jeho série pěti zápasů bez porážky skončila. Eintracht pošesté v řadě bodoval. Derby mezi Hamburkem a Brémami skončilo 2:2, všechny branky padly v prvním poločase. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem remizoval v Mönchengladbachu 1:1 a zůstává neporažen.

Bayern neprožívá příliš úspěšné období, po půlhodině zápasu s Leverkusenem se ale k odraženému míči dostal osamocený Alcantara a hlavou zakončil do odkryté branky. O pět minut později si na druhé straně Calhanoglu narazil míč s Brandtem a překonal Neuera.

Po změně stran šel úřadující mistr znovu do vedení, když se po Kimmichově rohovém kopu hlavou prosadil Hummels a oslavil premiérový ligový gól v dresu Bayernu. Oba týmy se následně dostaly do dalších šancí, skóre se však nezměnilo.

Frankfurtu se podařil vstup do druhého poločasu zápasu s Dortmundem, když se už po 15 vteřinách radoval z branky. Po Chandlerově přihrávce se prosadil Huszti, který vstřelil svůj pátý gól do sítě Borussie, což se mu proti žádnému jinému bundesligovému týmu nepovedlo.

Kouč hostů Thomas Tuchel zareagoval trojitým střídáním v 58. minutě, na hřiště poslal mimo jiné Marca Reuse, který se do ligy vrátil po 196 dnech. O dvacet minut později jiný střídající hráč Dembélé poslal přesný centr do vápna na Aubameyanga, jenž dal hlavou svůj 13. gól v sezoně a osamostatnil se v čele tabulky střelců.

Jenže po minutě vrátil domácím vedení po přihrávce Husztiho střídající Seferovič. V závěru mohl bod pro hosty zařídit Dembélé, jeho pokus však skončil na břevnu. Eintracht doma neprohrál už osm ligových utkání.

"Frankfurt zvítězil zaslouženě. S tolika nedostatky v naší hře v bundeslize těžko zvítězíme na hřišti soupeře. Technicky, takticky, psychicky i z hlediska přístupu byl náš výkon nedostatečný, nezasloužili jsme si za něj jediný bod. Celá sezona je nahoru dolů, což je velmi neuspokojivé," konstatoval kriticky trenér poražených Tuchel.

Český obránce Theodor Gebre Selassie po roce chyběl v základní sestavě Brém v lize. Naopak po téměř dvou měsících nastoupil za Werder brankář Jaroslav Drobný, jenž v letech 2010 až 2016 působil právě v Hamburku.

Už ve třetí minutě Drobný inkasoval, když Holtby nacentroval na Gregoritsche a ten hlavou vstřelil svůj první gól v sezoně. Hamburk podobně rychlou branku vstřelil naposledy téměř před rokem taktéž Brémám. Netrvalo dlouho a hosté vyrovnali gólem Bartelse, v 28. minutě ale Hamburk předvedl pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl znovu Gregoritsch a vrátil domácím vedení.

Přesto šly týmy o přestávce do šaten za vyrovnaného stavu, neboť v samém závěru poločasu se křížnou střelou prosadil Gnabry. Jednadvacetiletý záložník skóroval v každém ze svých prvních pěti venkovních bundesligových zápasů, čímž vyrovnal rekord Steffena Baumgarta z Rostocku z ročníku 1995/96.

Další branka už nepadla a poslední Hamburk i po 12. kole čeká na první vítězství v sezoně. Werder uspěl po sérii čtyř prohraných zápasů.

Mönchengladbach vedl nad Hoffenheimem od 25. minuty, když se poprvé od dubna prosadil Dahoud. Po přestávce vyrovnal na konečných 1:1 střídající Amiri. Mönchengladbach nezískal tři body v posledních sedmi utkáních, což se mu stalo poprvé od sezony 2013/14.

Čtvrté místo patří Kolínu nad Rýnem, který remizoval doma s Augsburgem bez branek. Hosté v posledních šesti zápasech s Kolínem nepoznali hořkost porážky, ve čtyřech navíc neinkasovali.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Eintracht Frankfurt - Dortmund 2:1 (46. Huszti, 79. Seferovič - 77. Aubameyang), Hamburk - Brémy 2:2 (3. a 28. Gregoritsch - 14. Bartels, 45. Gnabry), Ingolstadt - Wolfsburg 1:1 (31. Jung - 78. Caligiuri), Kolín nad Rýnem - Augsburg 0:0, Mönchengladbach - Hoffenheim 1:1 (25. Dahoud - 53. Amiri), Bayern Mnichov - Leverkusen 2:1 (30. Alcantara, 56. Hummels - 35. Calhanoglu).