Dortmund oslavil rekordní 24. zápas bez porážky na domácím hřišti. Götzeho fanoušci přivítali

23. 9. 2016 22:43
Fotbalisté Borussie Dortmund doma porazili Freiburg 3:1 a prodloužili domácí neporazitelnost na 24 utkání v řadě.
Julian Weigl (Borussia Dortmund)
Julian Weigl (Borussia Dortmund) | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce 5. kola německé ligy Freiburg 3:1, čímž vylepšili klubový rekord: na domácím hřišti Borussia neprohrála už 24 utkání v řadě. Vítěznou sérii v aktuálním ročníku prodloužila na tři zápasy a v tabulce se před víkendovými duely posunula na druhé místo.

Dortmund se proti pečlivě bránícím hostům dlouho nemohl prosadit. První gól vstřelil až těsně před přestávkou Pierre-Emerick Aubameyang, jenž se díky páté trefě v sezoně se dotáhl na nejlepšího kanonýra bundesligy Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov.

Vřelého přijetí od 80.000 diváků se dočkal navrátilec Mario Götze, jenž v dresu Dortmundu na domácím stadionu nastoupil poprvé po 1248 dnech. Po třech sezonách strávených v Bayernu se fanouškům představil v základní sestavě, 71. minutě ho vystřídal autor poslední branky Guerreiro.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Dortmund - Freiburg 3:1 (45. Aubameyang, 53. Piszczek, 90.+1 Guerreiro - 60. Philipp).