Dortmund opět zaváhal, padl s Mönchengladbachem 2:4. Mbappé se dvakrát trefil za PSG

22. 1. 2021 22:39
Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v německé lize Dortmund 4:2 a vystřídali ho na čtvrtém místě neúplné tabulky. Hostům nepomohly ani dva góly Erlinga Haalanda, který je s 12 trefami druhým nejlepším střelcem soutěže.
Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund, Hannes Wolf v souboji s Manuelem Akanjim | Foto: Reuters

Norský útočník pomohl Dortmundu v prvním poločase otočit skóre na 2:1, ale vzápětí vyrovnal rovněž svou druhou brankou v zápase Nico Elvedi. V druhém poločase skórovali ještě Ramy Bensebaini a Marcus Thuram, který nastoupil poprvé po pětizápasovém trestu za plivnutí na soupeře.

Mönchengladbach zvítězil nad Dortmundem po téměř šesti letech. Vestfálský celek nevyhrál poslední tři bundesligové zápasy, v nichž získal jen bod.

Pochettino se vrátil výhrou

Fotbalisté Paris Saint Germain přivítali trenéra Mauricia Pochettina po návratu na lavičku z izolace, kde byl kvůli nákaze koronavirem, vítězstvím 4:0 nad Montpellierem. Mistrovský tým vyhrál v lize potřetí za sebou a vede tabulku o tři body před Lille, které má odehráno o zápas méně.

Montpellier hrál od 20. minuty v oslabení poté, co byl po dlouhém přezkoumávání u videa vyloučen za faul na Kyliana Mbappého brankář Jonas Omlin. Mbappé se pak ve 35. minutě poprvé v letošním roce zapsal mezi střelce, ve druhém poločase PSG třemi góly v rozmezí čtyř minut rozhodlo. Po hodině hry se nejprve prosadil Neymar, dvě minuty nato ho napodobil Mauro Icardi a vzápětí přidal svou druhou branku Mbappé.

Turín vydřel bod v Beneventu

Fotbalisté FC Turín v prvním utkání pod vedením nového kouče Davideho Nicoly v italské lize smazali dvoubrankové manko a remizovali v Beneventu 2:2. Ve třetí minutě nastavení vyrovnal svým druhým gólem v zápase Simone Zaza. Zkušený útočník měl dosud v této sezoně Serie A na kontě jediný zásah.

Turín nevyhrál už čtyři ligové zápasy, získal z nich alespoň tři body za remízy. Po minulém utkání proti Spezii, v němž mu k vítězství nepomohlo ani 80 minut početní výhody, byl odvolán trenér Marco Giampaolo.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Mönchengladbach - Dortmund 4:2 (11. a 32. Elvedi, 49. Bensebaini, 78. Thuram - 22. a 28. Haaland).

1. Bayern Mnichov 17 12 3 2 49:25 39
2. Lipsko 17 10 5 2 29:14 35
3. Leverkusen 17 9 5 3 32:17 32
4. Mönchengladbach 18 8 7 3 35:28 31
5. Dortmund 18 9 2 7 35:26 29
6. Wolfsburg 17 7 8 2 26:19 29
7. Union Berlín 17 7 7 3 32:21 28
8. Eintracht Frankfurt 17 6 9 2 30:26 27