Dortmund na úvod bundesligy rozdrtil Lipsko, Reus vstřelil stý gól

26. 8. 2018 20:25
Belgičan Axel Witsel dal ve své bundesligové premiéře gól nůžkami.
Marco Reus si užívá ovace.
Marco Reus si užívá ovace. | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu vstoupili vítězně do nové sezony německé ligy, když doma porazili Lipsko. Na konečných 4:1 pro Borussii upravil svou 100. bundesligovou brankou Marco Reus. Mohuč udolala na domácím hřišti Stuttgart 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 76. minutě střídající Anthony Ujah.

Lipsko se ujalo vedení už po 32 sekundách hry, kdy se po několika soubojích ve středu hřiště dostal míč k Augustinovi a ten se sám před Bürkim nemýlil. Francouzský útočník vstřelil nejrychlejší bundesligový gól v historii klubu. V 21. minutě vyrovnal Dahoud, který naskočil na Schmelzerův centr a v akrobatické pozici usměrnil míč do sítě.

O první ligové výhře pod vedením trenéra Luciena Favreho rozhodli hráči Borussie během čtyř minut před koncem poločasu. Nejprve Sabitzer tečoval Reusův přímý kop hlavou do vlastní brány a na dvougólový rozdíl zvýšil nůžkami při bundesligové premiéře Witsel.

I přes množství šancí na obou stranách padl jediný gól ve druhém poločase až v první minutě nastaveného času. Po rychlém brejku upravil na 4:1 kapitán Dortmundu Reus.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Mohuč - Stuttgart 1:0 (76. Ujah), Dortmund - Lipsko 4:1 (21. Dahoud, 40. vlastní Sabitzer, 43. Witsel, 90.+1 Reus - 1. Augustin).