Dortmundu stačilo 13 minut. Díky střídajícím hráčům otočil výsledek ve Freiburgu

12. 8. 2022 23:46
Fotbalisté Borussie Dortmund díky gólům střídajících hráčů otočili výsledek předehrávky 2. kola německé bundesligy ve Freiburgu a vyhráli 3:1. Úřadující vicemistři tak navázali na úvodní domácí vítězství nad Leverkusenem.
Youssoufa Moukoko
Youssoufa Moukoko | Foto: Reuters

V prvním ligovém kole vyhrál i Freiburg, jenž deklasoval Augsburg na jeho hřišti 4:0, a dobře zahájil také duel proti Dortmundu. Ve 35. minutě poslal hosty do vedení hlavou Michael Gregoritsch, ale hostujícímu trenérovi Edinu Terzičovi vyšlo po přestávce střídání a díky novým hráčům se v závěru Borussii podařil obrat.

V 77. minutě vyrovnal osmnáctiletý Jamie Bynoe-Gittens nepříliš nebezpečnou střelou z dálky, kterou nepochopitelně domácí gólman Mark Flekken neudržel v rukavicích. V 84. minutě poslal hosty do vedení ještě o rok mladší Youssoufa Moukoko a čtyři minuty nato stanovil konečné skóre další střídající hráč Marius Wolf.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Freiburg - Dortmund 1:3 (35. Gregoritsch - 77. Bynoe-Gittens, 84. Moukoko, 88. Wolf).

1. Dortmund 2 2 0 0 4:1 6
2. Bayern Mnichov 1 1 0 0 6:1 3
3. Freiburg 2 1 0 1 5:3 3
4. Kolín nad Rýnem 1 1 0 0 3:1 3
Mönchengladbach 1 1 0 0 3:1 3
Union Berlín 1 1 0 0 3:1 3
7. Mohuč 1 1 0 0 2:1 3
8. Brémy 1 0 1 0 2:2 1