Dortmund díky Reusovi vyhrál v Mönchengladbachu 1:0 a je druhý

18. 2. 2018 20:17
Stuttgart zvítězil poprvé v sezoně na soupeřově hřišti, oč se jediným gólem zápasu postaral Mario Gómez.
Marco Reus rozhodl o vítězství Borussie Dortmund v bundeslize
Marco Reus rozhodl o vítězství Borussie Dortmund v bundeslize | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu zvítězili v 23. kole německé ligy na hřišti Mönchengladbachu 1:0. Výhru zařídil první trefou od května Marco Reus. Dortmund se posunul na druhé místo tabulky, může o něj ale přijít v případě úspěchu Lipska v pondělní dohrávce ve Frankfurtu.

Stuttgart zvítězil poprvé v sezoně na soupeřově hřišti, oč se jediným gólem zápasu postaral Mario Gómez. Domácí, za které v 58. minutě nastoupil záložník Jan Morávek, podlehli na svém stadionu po šesti zápasech.

První šanci v souboji Borussií měl domácí Mönchengladbach, Stindlovu střelu ale zneškodnil gólman Bürki. Na druhé straně otevřel skóre v 32. minutě Reus, který po Schürrleho přihrávce efektním obloučkem nedal Sommerovi šanci. Osmadvacetiletý záložník, jehož v kariéře brzdí četná zranění, zaznamenal první trefu od 20. května proti klubu, v němž před příchodem do Dortmundu působil.

V druhém poločase hosty podržel Bürki, jenž čelil deseti střelám na branku, do sítě ale nepropustil ani jednu. Mönchengladbach tak prohrál poslední čtyři duely bez vstřeleného gólu. Dortmund bodoval poosmé v řadě.

Augsburg se musel obejít bez zraněného nejlepšího střelce Alfreda Finnbogasona, který v této sezoně dal 11 branek. Možná i to bylo důvodem, proč byl v ofenzivě mnohem aktivnější Stuttgart.

Jako jediný se v 27. minutě prosadil z dorážky Gómez. Zkušený forvard zaznamenal do sítě Augsburgu už šest bundesligových gólů. Domácí sice též rozvlnili v 37. minutě síť, Gregoritschův zásah ale nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Augsburg - Stuttgart 0:1 (27. Gómez), Mönchengladbach - Dortmund 0:1 (32. Reus).