Dortmund deklasoval Hannover, Hoffenheim uspěl po sedmi zápasech

26. 1. 2019 17:42
Fotbalisté Dortmundu porazili v německé lize Hannover 5:1 a upevnili si první místo. Ziskem 48 bodů z úvodních 19 kol zároveň překonali klubový rekord. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě vyhrál 4:2 ve Freiburgu. Brémy remizovaly s Frankfurtem 2:2, přestože dvakrát vedly. Za Werder nastoupili čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Záložník Jan Morávek odehrál celý zápas za Augsburg, který podlehl Mönchengladbachu 0:2. Ondřej Petrák nezabránil další porážce Norimberku, který prohrál v Mohuči 1:2.
Axel Witsel slaví gól Dortmundu
Axel Witsel slaví gól Dortmundu | Foto: Reuters

Dortmund mohl poslat do vedení v 22. minutě kapitán Reus, ale trefil pouze tyč. O chvíli později už se Hakimi dělovkou trefil a Borussia skórovala v 17. ligovém zápase v řadě. Žlutočerní definitivně zlomili soupeřův odpor po hodině hry třemi slepenými góly Reuse, Götzeho a Guerreira.

Za Hannover v závěru zkorigoval Bakalorz, ale na čtyřgólový rozdíl opět zvýšil záložník Witsel. Dortmund navýšil náskok v čele na devět bodů, druhý Bayern Mnichov má ale zápas se Stuttgartem k dobru. Hannover zůstal předposlední.

V úvodu zápasu Brémy - Frankfurt dostal Gebre Selassie žlutou kartu, o chvíli později už ale mohl slavit po trefě Maximiliana Eggesteina. Jedna z nejlepších ofenziv ligy dokázala odpovědět, parádní ránou vyrovnal Rebič.

Werder se podruhé ujal vedení po gólu Harnika z brejku, ale Frankfurt opět vyrovnal. Haller poslal při penaltě Pavlenku na druhou stranu a proměnil i svůj 20. pokutový kop v profesionální kariéře.

Hoffenheim vedl ve Freiburgu od 19. minuty, kdy Joelinton využil nedorozumění domácí obrany. Freiburg dokázal srovnat těsně před poločasem, po rohovém kopu se prosadil Holer.

Svěřenci trenéra Nagelsmanna ale nakonec po sedmizápasovém čekání na tři body konečně vyhráli. Nejlepší střelec týmu Kramarič v 59. minutě proměnil pokutový kop a vzápětí chorvatský útočník přidal branku i z rychlého brejku. Freiburg ještě snížil zásluhou Niederlechnera, ale Hoffenheim skóroval počtvrté po Demirbayově dělovce.

Mönchengladbach se v prvním poločase proti Augsburgu neprosadil, přestože kopal penaltu po Morávkově faulu na Neuhause. Hoffmannův přízemní pokus však Kobel zneškodnil a z dorážky neuspěl ani kanonýr Pléa. O výhře favorita rozhodl až v 79. minutě Wendt a v nastaveném čase přidal druhý gól Herrmann.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Dortmund - Hannover 5:1 (24. Hakimi, 60. Reus, 62. Götze, 67. Guerreiro, 90.+1 Witsel - 87. Bakalorz), Freiburg - Hoffenheim 2:4 (42. Holer, 77. Niederlechner - 59. z pen. a 72. Kramarič, 19. Joelinton, 85. Demirbay), Mohuč - Norimberk 2:1 (12. Brosinski z pen., 73. Quaison - 43. Margreitter), Mönchengladbach - Augsburg 2:0 (78. Wendt, 90.+3 Herrmann), Wolfsburg - Leverkusen 0:3 (45. Havertz z pen., 62. Volland, 88. Brandt),Brémy - Eintracht Frankfurt 2:2 (27. M. Eggestein, 52. Harnik - 35. Rebič, 68. Haller z pen.).