Dopadlo to suprově, řekl Darida po návratu do bundesligy

ČTK ČTK
28. 11. 2016 11:11
Vladimír Darida byl připraven naskočit do hry byl už minulý týden, ale trenér Pál Dárdai ho do utkání s Augsburgem ještě nepustil. Návrat do bundesligy tak oslavil v neděli proti Mohuči.
Vladimír Darida.
Vladimír Darida. | Foto: Milan Kammermayer

Berlín - Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida si pochvaloval návrat do německé ligy. Šestadvacetiletý fotbalový reprezentant po dvouměsíčním zranění kotníku zasáhl jako náhradník do nedělního utkání s Mohučí a přispěl k výhře 2:1. Během závěrečné půlhodiny se podílel na gólové akci, dostal žlutou kartu a v nastaveném čase střídal.

"Už jsem se dlouho těšil, až budu zpátky na hřišti a zahraju si zápas. Jsem šťastný, že to vyšlo, a nakonec i se třemi body. Všechno dopadlo suprově, noha drží, nijak nebolí, takže paráda," řekl Darida na webu svého agenta Ondreje Chovance.

Návrat odložený o týden

Připraven naskočit do hry byl už minulý týden, ale trenér Pál Dárdai ho do utkání s Augsburgem ještě nepustil. "Bavil se o tom i s fyzioterapeuty, oni mu odpověděli, že by to chtělo aspoň těch osm týdnů pauzy. S tím jsem i souhlasil, protože jsem byl sám vnitřně rozpolcený, jestli ano, nebo ne. Určitě bylo lepší počkat a jít až teď," přiznal Darida, který hrál poprvé od 18. září a duelu se Schalke.

Proti Mohuči se na trávník dostal v 64. minutě za stavu 1:1 a hned za tři minuty se podílel na vítězné brance.

"Dostal jsem balon od Vedada (Ibiševiče) na roh šestnáctky. Trochu jsem prováhal první moment, kdy jsem mohl centrovat. Protože jsem tam neviděl nikoho volného, tak jsem balon zkoušel zaseknout zpátky a postrčil jsem míč na našeho středního záložníka, který vystřelil. Hosté to zblokovali a balon letěl k zadní tyči, odkud to Salomon Kalou vrátil Vedadovi. Ten mimochodem vstřelil svůj stý bundesligový gól," popsal akci bývalý hráč Plzně, Sokolova či Freiburgu.

Kvůli taktice musel zase ze hřiště

Ve druhé minutě nastavení musel znovu střídat, protože se dohrávalo v deseti na obou stranách a Darida už měl žlutou kartu. "Já byl mezi nejmenšími a ani Vedad už nebyl na hřišti, tak trenér potřeboval někoho stáhnout. I po zápase za mnou přišel a povídal, že to bylo z taktických důvodů, ať si nelámu hlavu nad tím, že bych hrál špatně," řekl Darida.

"Samozřejmě nevypadá to úplně nejlépe, když jdete jako střídající dolů, ale nemělo to s výkonem nic společného, takže to beru jako výpomoc týmu," doplnil střední záložník.

Hertha je po 12 kolech bundesligy na třetím místě tabulky se ztrátou šesti bodů na vedoucí Lipsko a tří bodů na druhý Bayern Mnichov. "Našli jsme dobrou cestou, kterou jsme už šli minulý rok na podzim. Zápasy se nám daří vyhrávat i náš fotbal vypadá dobře. Doufám, že na to navážeme ve zbývajících utkáních do konce roku. Ještě bychom chtěli dvakrát třikrát vyhrát, abychom zůstali nahoře," přál si Darida.

"Na jaře bychom mohli čerpat z minulé sezony, kdy jsme se nahoře neudrželi. Teď už máme víc zkušeností a víme, jaké to je, když se pohybujeme na nejvyšších příčkách," dodal rodák z Plzně.

Na mnichovského obhájce trofeje, který v tomto ročníku není tak suverénní jako dřív, si podle něj Hertha ještě netroufá. "S Bayernem se mohou srovnávat tak dva týmy v soutěži. My zatím ne. Ale jsme moc rádi, že se držíme takhle nahoře," konstatoval Darida.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy