Zběsilá gesta i lež po zápase. Guardiola chtěl penalty a přepnul do psycho módu

av av
11. 11. 2019 16:36
Rozdíl v pocitech dvou věhlasných fotbalových manažerů nemohl být po největším šlágru Premier League větší. Zatímco Jürgen Klopp se koupal v euforii, Pepa Guardiolu kompletně pohltil vztek.

Citizens cítí po porážce 1:3 na hřišti Liverpoolu velkou křivdu. Hned dvakrát si Guardiola a jeho svěřenci žádali pokutový kop, sudí Michael Oliver ale ani jednou po nastřelené ruce krajního obránce Trenta Alexandera-Arnolda hru nepřerušil. 

Jen 22 sekund po první situaci přitom padl klíčový první gól. Fabinhova táhlá rána zpoza pokutového území skončila za zády bezmocného Claudia Brava.

Další branky skvěle hrajícího Liverpoolu pak přidaly ofenzivní superhvězdy Mohamed Salah a Sadio Mané, role Reds jako současného hegemona byla během druhé půle definitivně potvrzena. 

Sky Blues se probrali pozdě. Poprvé překonat Alissona dokázali až v 78. minutě, kdy se přesně k tyči trefil Bernardo Silva. Po jeho brance se za postranní čarou mohutně rozčiloval Jürgen Klopp, jemuž se nelíbil předchozí zákrok De Bruyneho na Fabinha.

Jeho výlev byl ale jen slabým odvarem toho, co mělo na druhé straně přijít o pár minut později. Sterling, v závěru nesmírně agilní a nebezpečný, si to namířil do vápna a střílenou přihrávkou trefil ruku liverpoolského beka.

Oliverova píšťalka znovu zůstala němá a VAR ani tentokrát neuznal za vhodné rozhodnutí měnit.

Guardiola pak nad sebou ztratil kontrolu, divoce gestikuloval především směrem ke čtvrtému rozhodčímu Mikeu Deanovi, z jeho úst se dalo odečíst i vulgární výkřiky "fuck off", a dokonce se španělský kouč pouštěl do verbálního i nonverbálního kontaktu s domácími fanoušky.

Nic ale nezmohl a jeho mužstvo na Anfieldu padlo. Ztráta Citizens na Reds tak narostla na devět bodů.

Guardiola pak divoce třásl rukama rozhodčích a sarkasticky jim děkoval. Po utkání však očividnou vzteklou ironii popřel a k sudím se nechtěl vyjadřovat.

"Neptejte se mě, ptejte se Mikea Rileyho a dalších velkých šéfů," odkazoval britské novináře na šéfa rozhodčích. "Pokaždé, když se mě ptáte, tak je to jeden den ruka a druhý den ne. Víc k tomu neřeknu," zastavil se u leckdy rozdílného posuzování podobných situací.

V první situaci Alexander-Arnold rukou zvětšil objem svého těla, ve druhé ji měl u těla. A tak se nakonec řešil spíš moment z úvodu utkání. Komise rozhodčích jen uvedla, že video asistenti neshledali důvod měnit Oliverův verdikt.

Podle Jürgena Kloppa i některých dostupných záběrů přitom v nepřehledné situaci zahrál rukou nejprve hostující Silva. 

"Příliš jsem ten incident neviděl, ale hráči mi říkali, že rukou zahrál nejprve on. Ale chápu, že je to něco, z čeho Pep není moc nadšený. To je ale normální, fotbal takové emoce přináší," prohlásil německý lodivod Liverpoolu.

Sám nezastíral euforii. "Náš druhý gól? Nikdy jsem neviděl něco takového. Pravý bek dá pas na 60 yardů na levého beka, ten se dvakrát dotkne míče a pošle na 50 yardů finální míč na hlavu," tetelil se nad fenomenální akcí po ose Alexander-Arnold - Robertson - Salah. "Zasloužili jsme si vyhrát," dodal.

Fanoušky Liverpoolu pak pobavilo video z okamžiků, kdy Klopp děkoval fanouškům za podporu. Lidé ze stanice Sky Sports po manažerovi chtěli, aby zapumpoval pěstí do kamery. "Nejsem klaun," odmítl důrazně Klopp.

Velmi odmítavě se pak na tiskové konferenci postavil proti spekulacím o tom, že si Liverpool dost možná vytvořil rozhodující náskok v boji o mistrovský titul. První po 30 letech.

"Každý teď řekne, že už to můžeme jen ztratit. To je velmi negativní postoj a my na to takhle koukat nemůžeme. Tabulka teď není důležitá, protože kdo chce být první na začátku listopadu? Nikdo. První musíme být v květnu," prohlásil.

"Necítíme teď tlak. Ten teprve přijde. Teď naše vedení vnímáme jen jako příležitost. A musíme tvrdě pracovat dál," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy