Divoká přestřelka Arsenalu s Liverpoolem skončila remízou, Čech 200. nulu nevychytal

22. 12. 2017 23:38
Senzační zápas přinesla předehrávka Premier League. Liverpool vedl na hřišti Arsenalu 2:0, domácí kanonýři ale otočili vývoj utkání na 3:2. O remíze rozhodl v 72. minutě gólem na 3:3 Firminho.
Petr Čech v brance Arsenalu.
Petr Čech v brance Arsenalu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu remizovali v předehrávce 19. kola anglické ligy s Liverpoolem 3:3 a v tabulce za ním zůstali o bod pátí.

Brankář Petr Čech si musí na rekordní 200. čisté konto v Premier League minimálně týden počkat. Liverpool po půli vedl 1:0, v atraktivním druhém poločase vidělo téměř 60 tisíc diváků na Emirates Stadium dalších pět gólů.

Už po necelé čtvrthodině přišel Liverpool o zraněného kapitána Jordana Hendersona, přesto se hosté o několik minut později ujali vedení díky Philippu Coutinhovi. Proti jeho hlavičce byl Čech bezmocný. Těsně před přestávkou vytáhl povedený zákrok proti nejlepšímu střelci soutěže Muhammadu Salahovi, v 52. minutě už ale tečovaná střela téhož hráče skončila za jeho zády. Pro Salaha to byl 15. gól v sezoně.

Arsenal ale vzápětí předvedl málo vídaný obrat, když se v rozmezí pěti minut postupně trefili Alexis Sánchez, Granit Xhaka a Mesut Özil. Svěřenci trenéra Arsénea Wengera však vedení neudrželi, v 72. minutě rozhodl o dělbě bodů střelou z hranice vápna Roberto Firmino.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Arsenal - Liverpool 3:3 (53. Sánchez, 56. Xhaka, 58. Özil - 26. Philippe Coutinho, 52. Salah, 71. Roberto Firmino).