Definitivní konec. Schalke po 29 letech sestoupí z bundesligy, Bayern je blíž titulu

20. 4. 2021 23:21
Bayern Mnichov porazil ve 30. kole bundesligy Leverkusen 2:0 a od jednatřicátého titulu ho dělí jediná výhra.
Ozan Kabak
Ozan Kabak | Foto: Reuters

Bavorský velkoklub využil zaváhání druhého Lipska, které prohrálo v Kolíně nad Rýnem 1:2, a čtyři kola před koncem vede tabulku o deset bodů. Titul mohou fotbalisté Bayernu slavit již v sobotu. Na opačném konci je rozhodnuto o prvním sestupujícím, po prohře s Bielefeldem jím je Schalke.

Bayern v souboji vedoucího celku s pátým rozhodl již v úvodu. První branku vstřelil v 7. minutě Eric Maxim Choupo-Moting a o šest minut později se prosadil Joshua Kimmich. Leverkusen nestačil na mnichovský tým počtvrté za sebou, prohru neodvrátil ani Patrik Schick, který odehrál celý zápas.

Fotbalisté Lipska podlehli zachraňujícímu se Kolínu 1:2. Nečekanou výhru předposledního celku ligy zařídil dvěma góly kapitán Jonas Hector. Všechny branky padly v první čtvrthodině druhého poločasu. Na úvodní Hectorovu trefu odpověděl v 59. minutě přesnou střelou z hranice pokutového území Amadou Haidara. Kolínský kapitán však již po minutě vrátil vedení domácím a zařídil "Kozlům" důležité vítězství v boji o záchranu.

Kolín na výhru čekal devět zápasů, ve kterých zaznamenal pouhé dvě remízy. Trenér Friedhelm Funkel získal ve druhém duelu na lavičce první body.

Na třetí místo se posunul Frankfurt, jenž si zásluhou gólů Martina Hintereggera a Andrého Silvy poradil s Augsburgem. Eintracht se dostal dva body před Wolfsburg, který čeká souboj 30. kola se Stuttgartem ve středu. V základní sestavě Augsburgu nastoupili stoper Marek Suchý a záložník Jan Morávek. Český středopolař dostal šanci v zahajovací jedenáctce poprvé od 19. října 2019.

Poslední Schalke podlehlo Bielefeldu 0:1 a přišlo i o teoretickou šanci na záchranu. Celek z Gelsenkirchenu ztrácí čtyři kola před koncem na předposlední Kolín a šestnáctou Herthu Berlín nedostižných 13 bodů. Schalke sestoupí po devětadvaceti letech.