De Bruyne čtyřmi góly přiblížil Manchester City k titulu

11. 5. 2022 23:10
Belgický záložník Kevin De Bruyne zařídil v 33. kole anglické fotbalové ligy čtyřmi góly vítězství Manchesteru City 5:1 na stadionu osmého Wolverhamptonu. "Citizens" udělali další krok k obhajobě titulu, dvě kola před koncem udrželi tříbodový rozestup od druhého Liverpoolu.
Kevin de Bruyne slaví branku
Kevin de Bruyne slaví branku | Foto: Reuters

Chelsea uspěla 3:0 na hřišti oslabeného Leedsu a je blízko jistotě postupu do Ligy mistrů. Na třetím místě mají "Blues" tři kola před koncem náskok osm bodů na pátý Tottenham, který čeká ve čtvrtek severolondýnské derby proti čtvrtému Arsenalu.

De Bruyne nastřílel tři góly do 24. minuty, všechny trefy navíc zaznamenal svou slabší levou nohou. Třicetiletý špílmachr dal třetí nejrychlejší hattrick od začátku utkání v historii Premier League. Čistý hattrick to ale nebyl, na Belgičanovu úvodní trefu ještě dokázal odpovědět Dendoncker.

De Bruyne završil své gólové představení po hodině hry, tentokrát pravačkou poslal odražený míč počtvrté za záda brankáře Josého Sá. Pátou trefu přidal Sterling a "Citizens" se stali prvním týmem v historii soutěže, který vyhrál pět zápasů po sobě minimálně rozdílem tří branek.

Chelsea poslal do vedení už ve čtvrté minutě Mount, s 11 góly a deseti asistencemi nejproduktivnější Angličan v soutěži. V 24. minutě navíc potvrdil Leeds pozici nejtrestanějšího týmu Premier League, James viděl za ostrý skluz na Kovačiče rovnou červenou kartu.

Domácí v oslabení nedokázali favoritovi vzdorovat, další branky přidali po změně stran Pulisic a Lukaku. Leeds tak zůstává na sestupové pozici o skóre za sedmnáctým Burnley, které má zápas k dobru.

Leicester se výhrou 3:0 nad sestupujícím Norwichem posunul na desáté místo. Dvakrát se v dohrávce 21. kola prosadil kanonýr Vardy, jenž skóroval po pěti zápasech a poprvé od návratu po zranění, kvůli kterému nehrál měsíc a půl.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Leeds - Chelsea 0:3 (4. Mount, 55. Pulisic, 83. Lukaku), Wolverhampton - Manchester City 1:5 (11. Dendoncker - 7., 16., 24. a 60. De Bruyne, 84. Sterling).

21. kolo: Leicester - Norwich 3:0 (54. a 62. Vardy, 70. Maddison).

30. kolo: Watford - Everton 0:0.

1. Manchester City 36 28 5 3 94:22 89
2. Liverpool 36 26 8 2 89:24 86
3. Chelsea 36 20 10 6 73:31 70
4. Arsenal 35 21 3 11 56:42 66
5. Tottenham 35 19 5 11 60:40 62
6. Manchester United 37 16 10 11 57:56 58