Darida se vrátil a Hertha vyhrála. Schalke pokračuje ve vítězné sérii

27. 11. 2016 20:08
Půl hodiny si zahrál Vladimír Darida za Herthu Berlín. Český reprezentant se vrátil po zranění.
Vladimír Darida.
Vladimír Darida. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín otočili ve 12. kole německé ligy zápas s oslabenou Mohučí a zvítězili 2:1. Výsledek zařídil dvěma brankami nejlepší berlínský střelec Vedad Ibiševič, jenž odpověděl na gól Aarona Seydela. Ve druhém poločase za vítěze nastoupil po zranění Vladimír Darida.

Český reprezentační záložník se v nominaci objevil poprvé od 18. září, kdy si v zápase proti Schalke poranil kotník. Do zápasu zasáhl v 64. minutě krátce poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Jean-Philippe Gbamin. Sám Darida v závěru zápasu obdržel žlutou kartu, následně jej kouč Pál Dárdai ve druhé minutě nastavení vystřídal.

Ibiševičovy dva přesné zásahy pro bosenského střelce navíc znamenaly zápis do historie bundesligy. Stal se 51. hráčem, kterému se v dějinách soutěže povedlo nastřílet stovku gólů.

Schalke si poradilo s Darmstadtem 3:1 a díky třetí ligové výhře za sebou prodloužilo neporazitelnost už na 12 zápasů ve všech soutěžích. Pro soupeře naopak výsledek znamenal čtvrtou bundesligovou porážku v řadě.

O záchranu bojující hosté přitom vstoupili do zápasu lépe a v 6. minutě vedli po gólu Marcela Hellera. Překvapení však tým kouče Markuse Weinzierla nepřipustil, v 26. minutě hlavičkou vyrovnal Sead Kolašinac. Vzápětí mohlo Schalke zápas otočit, penaltu Erica Choupo-Motinga ale zlikvidoval brankář Michael Esser.

Vedení se domácí přece jen dočkali, Choupo-Moting po hodině zápasu odčinil neúspěšný pokutový kop zásahem ze hry. V samém závěru potvrdil vítězství Alessandro Schöpf.

Schalke tak i ve dvanáctém soutěžním zápase v řadě bodovalo, z toho pouze dvakrát remizovalo. Zažívá tak nejlepší sérii výsledků od sezony 2006/07.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Schalke - Darmstadt 3:1 (26. Kolašinac, 60. Choupo-Moting, 90. Schöpf - 7. Heller), Hertha Berlín - Mohuč 2:1 (36. a 68. Ibiševič - 25. Seydel).