Darida při prvním startu v sezoně pomohl k bodu v Dortmundu

Aktualizováno 27. 10. 2018 20:44
Bayern zvítězil v Mohuči a posunul se na druhé místo.
Vladimír Darida se raduje se spoluhráči.
Vladimír Darida se raduje se spoluhráči. | Foto: Reuters

Dortmund 27. října (ČTK) - Fotbalisté Dortmundu remizovali v 9. kole německé ligy 2:2 s Herthou Berlín, za kterou poprvé v sezoně po pauze způsobené zraněním nastoupil Vladimír Darida. Český záložník odehrál druhý poločas. Bayern zvítězil v Mohuči a posunul se na druhé místo, na vedoucí Borussii ztrácí dva body. Pavel Kadeřábek odehrál 62 minut při vysoké výhře 4:0 svého Hoffenheimu nad Stuttgartem. Po zákroku na českého obránce dostal už v 8. minutě červenou kartu Insúa.

Lídr tabulky Dortmund vstoupil do utkání velkým tlakem, který vyvrcholil v 27. minutě. Přečíslení tři na jednoho vyřešil Götze přihrávkou na Sancha, jenž pohodlně uklidil míč do odkryté branky. Anglický reprezentant se trefil ve třetím soutěžním utkání za sebou.

V závěru prvního poločasu se hra vyrovnala a prosadila se i Hertha. V 41. minutě stál na konci rychlého brejku Kalou, který si připsal 40. bundesligovou branku.

V úvodu druhé půle vystřídal Darida ve středu záložní řady Skjelbreda a v 50. minutě mohl dát vedoucí gól, z nadějné pozice ale přestřelil. Do vedení šla znovu Borussia, po hodině hry se podruhé prosadil Sancho. Osmnáctiletý talent se stal po Son Hung-minovi druhým nejmladším cizincem v bundeslize, který vstřelil dva góly v jednom utkání.

Celek z hlavního města si nakonec odvezl z Dortmundu bod. V 90. minutě stáhl Zagadou ve vápně střídajícího Selkeho a pokutový kop s přehledem proměnil Kalou.

Bayern se ujal vedení v 39. minutě, kdy Goretzka z voleje poslal míč do branky po Kimmichově centru. Domácí ale vyrovnali krátce po změně stran, 497 minut dlouhé čekání na ligový gól svého týmu prolomil Boetius.

V 62. minutě ale našel Lewandowski před brankou osamoceného Alcantaru, který rozhodl o těsném vítězství mistrovského týmu. Bavorský velkoklub uspěl na hřišti Mohuče v sedmém vzájemném zápase za sebou.

Hoffenheim hrál od 8. minuty přesilovku poté, co Insúa nešetrně trefil Kadeřábka kopačkou do hlavy. Domácí se proti oslabenému soupeři prosadili až po přestávce, v rozmezí 12 minut mu nasázeli čtyři branky.

Skóre otevřel v 48. minutě z dorážky Brenet a o tři minuty později zvýšil po Brenetově přihrávce před bránu Joelinton. Na rozdíl čtyř branek zvýšil dvěma góly Belfodil. Kadeřábka vystřídal za stavu 4:0 Nordtveit, skóre už se do konce utkání nezměnilo.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Dortmund - Hertha Berlín 2:2 (27. a 61. Sancho - 41. a 90.+1 z pen. Kalou), Düsseldorf - Wolfsburg 0:3 (41. Weghorst z pen., 73. Brekalo, 80. Ginczek), Hannover - Augsburg 1:2 (72. Bebou - 8. R. Khedira, 63. Finnbogason z pen.), Mohuč - Bayern Mnichov 1:2 (48. Boetius - 39. Goretzka, 62. Alcantara), Hoffenheim - Stuttgart 4:0 (57. a 60. Belfodil, 48. Brenet, 51. Joelinton).

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.