Darida a Kadeřábek v poháru skórovali, Suchý si dal vlastní gól

ČTK ČTK
12. 8. 2019 11:12
Čeští fotbaloví reprezentanti Vladimír Darida z Herthy Berlín a Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu si ve víkendových zápasech úvodního kola Německého poháru připsali gól a pomohli svým celkům k postupu
Marek Suchý
Marek Suchý | Foto: Tomáš Liška

Naopak brankáři Tomáši Koubkovi s Markem Suchým nevyšla soutěžní premiéra za Augsburg a pod nečekanou porážku 1:2 a vyřazení s týmem Verl ze čtvrté ligy se společně podepsali nešťastným vlastním gólem.

Darida s Kadeřábkem vstřelili shodně úvodní gól. První jmenovaný nastoupil za Herthu po vyléčení zranění v základní sestavě a skóroval poprvé od branky proti Němcům v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Německu před dvěma lety. Hertha porazila Eichstatt ze čtvrté ligy vysoko 5:1.

Hoffenheim měl s třetiligovým celkem Würzburger Kickers mnohem více práce a postoupil až v penaltovém rozstřelu. Po prodloužení skončil zápas 3:3, Kadeřábek vstřelil úvodní gól v 29. minutě.

Koubek se Suchým na soutěžní premiéru v Augsburgu nebudou vzpomínat v dobrém. Český gólman v deváté minutě sice vychytal únik domácího Haedera, ale míč vyrazil tak nešťastně, že balon zasáhl dobíhajícího Suchého a od něj se dostal obloukem do sítě. Koubek poté ve Verlu inkasoval v první půli ještě jednou a jeho noví spoluhráči v závěru už jen snížili na 1:2.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty

Další zprávy