Další ztráta pro Real, s Levante doma jen remizoval. Barcu dotáhl k výhře Messiho hattrick

9. 9. 2017 15:04
Real Madrid v odpoledním duelu La ligy jen remizoval s Levante, v nové sezoně ztratil body už podruhé. Barcelona v městském derby s Espaňolem zvítězila 5:0 i díky hattricku Lionela Messiho.
Fotbalisté Levante
Fotbalisté Levante | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve třetím kole španělské ligy již podruhé ztratili body, když překvapivě remizovali doma s nováčkem Levante 1:1. Na kontě mají pět bodů za výhru a dvě remízy, stejně jako jejich dnešní soupeř, který na stadionu Santiaga Bernabéua bodoval po více než deseti letech.

Argentinský kanonýr Lionel Messi hattrickem přispěl k vítězství Barcelony 5:0 v derby nad Espaňolem, který se slavnějším městským rivalem prohrál šesté soutěžní utkání po sobě.

Trenér Realu Zinedine Zidane udělal několik změn v sestavě i vzhledem ke středečnímu utkání Ligy mistrů proti APOEL Nikósie. První ligové minuty v dresu úřadujícího mistra si připsala posila z kádru městského rivala Atlética Theo Hernández.

Ve 12. minutě zaskočili hosté favorita dlouhým vhazováním do vápna, v němž se po zaváhání obrany "Bílého baletu" prosadil Ivi López. Oba týmy následně musely řešit nepříjemnost, kvůli zranění nejprve odešel hostující Iván López a posléze i útočník Realu Benzema, který může týmu kvůli zranění zadního stehenního svalu pravé nohy chybět až tři týdny.

Domácí ale stihli ještě do poločasu vyrovnat, když se z dorážky do odkryté branky prosadil Vázquez. Real skóroval v posledních 71 soutěžních zápasech. Po změně stran však i přes tlak nedokázal dokonat obrat, zápas navíc dohrával v oslabení po Marcelově vyloučení. Madridský velkoklub nevyhrál úvodní dva domácí duely v sezoně poprvé od roku 1995.

"Nemůžeme být s výkonem spokojeni. Ztratili jsme čtyři body, musíme najít nějaké řešení, protože jsme nehráli dobře. Úvody zápasů jsou velmi důležité a dnes jsme jej prováhali. Musíme skórovat jako první, ale povedlo se to jim a to mi vadí nejvíc," uvedl Zidane.

První gól vstřelil Messi do sítě Espaňolu v 26. minutě, kdy mu Rakitič poslal míč za obranu a argentinský střelec v pádu nasměroval míč do šibenice. Opakované záběry odhalily Messiho ofsajdové postavení, gól byl ale uznán.

Na další dva góly v 35. a 67. minutě Messimu asistoval obránce Alba. Argentinec zkompletoval 42. hattrick v kariéře, 27 z nich zaznamenal v La Lize. Hosté sice měli snahu s výsledkem něco udělat, dvě šance měl Piatti, jednou dokonce orazítkoval tyč, Barcelona si ale vítězství pohlídala a naopak ještě přidala další dvě branky.

Nejprve se po Rakitičově rohovém kopu hlavou trefil stoper Piqué. V závěru se poprvé v dresu Barcelony představila dvacetiletá posila z Dortmundu Ousmane Dembélé a francouzský reprezentant si hned připsal asistenci u posledního gólu Suáreze.

Atlético v zápase s minimem gólových příležitostí remizovalo ve Valencii 0:0. Pomoci ke kýžené brance mu nemohl vykartovaný francouzský kanonýr Griezmann. Madridský klub alespoň prodloužil venkovní neporazitelnost na 14 ligových utkání.

Eibar ještě nikdy nepoznal radost z výhry v nejvyšší soutěži nad Sevillou a ani dnes se situace nezměnila. Díky brankám Gansa, Ben Yeddera a Nolita z druhého poločasu andaluský klub jasně zvítězil a udržel si domácí neporazitelnost, jež trvá už od 26. listopadu.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Real Madrid - Levante 1:1 (36. Vázquez - 12. Ivi López), Valencie - Atlético Madrid 0:0, FC Sevilla - Eibar 3:0 (46. Ganso, 76. Ben Yedder, 90.+2 Nolito), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 5:0 (26., 35. a 67. Messi, 87. Piqué, 90. Suárez).