Další ztráta. Barcelona jen remizovala s oslabenou Sevillou

21. 12. 2021 23:44
Fotbalisté Barcelony v dohrávce 4. kola španělské ligy remizovali na hřišti oslabené Sevilly 1:1. Villarreal prohospodařil dvougólový náskok, přesto nakonec doma zdolal Alavés jasně 5:2. Dvěma góly a asistencí zazářil útočník Boulaye Dia, dvakrát se trefil i Gerard Moreno.
Trenér Barcelony Xavi.
Trenér Barcelony Xavi. | Foto: Reuters

Sevilla otevřela skóre po vydařeném signálu z rohového kopu, na jehož konci bylo přesné Gómezovo zakončení, v závěru poločasu se ale rovněž z rohu prosadil i na druhé straně Araújo. Klíčový moment utkání přišel v 64. minutě, kdy Koundé po strkanici za autovou čárou hodil Albovi míč do obličeje, dostal červenou kartu a domácí dohrávali v deseti.

Barcelona si v přesilovce vytvořila šance, Dembélé ale v největší příležitosti trefil pouze tyč. Sevilla ubránila remízu a teprve podruhé v sezoně na svém stadionu nevyhrála. Na první Real ztrácí ze druhého místa pět bodů, Katalánci jsou sedmí.

Villarreal poslal do vedení po dvojité narážečce s Parejem kanonýr Moreno a v 27. minutě stál na konci další pohledné kombinace Dia. Alavés ale dokázal srovnat. Na 2:2 dal v 65. minutě po velké chybě v rozehrávce Joselu, pro něhož to byla devátá ligová trefa v sezoně.

"Žlutá ponorka" ale předvedla drtivý závěr. V 76. minutě rozhodl po kolmici za obranu Dia, který následně připravil čtvrtou branku pro Pinu. Pátou trefu přidal zblízka Moreno. Villarreal zvítězil v lize potřetí v řadě a posunul se na deváté místo, Alavés zůstal osmnáctý.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Villarreal - Alavés 5:2 (27. a 76. Dia, 18. a 88. Moreno, 79. Pino - 44. Pons, 65. Joselu), FC Sevilla - FC Barcelona 1:1 (32. Gómez - 45. Araújo).

1. Real Madrid 18 13 4 1 39:15 43
2. FC Sevilla 18 11 5 2 29:13 38
3. Betis Sevilla 18 10 3 5 32:21 33
4. Vallecano 18 9 3 6 26:18 30
5. Atlético Madrid 17 8 5 4 28:20 29
6. San Sebastian 18 8 5 5 20:20 29
7. FC Barcelona 18 7 7 4 29:22 28
8. Valencie 18 7 7 4 30:26 28