Další zápas, další gól. Schick se trefil do sítě Dortmundu a zařídil Lipsku remízu

17. 12. 2019 23:09
Patrik Schick rozhodl o remíze lídra německé fotbalové ligy Lipska v šlágru na hřišti třetího Dortmundu 3:3.
Patrik Schick v zápase RB Lipsko vs Dortmund
Patrik Schick v zápase RB Lipsko vs Dortmund | Foto: Reuters

Český útočník skóroval ve druhém utkání za sebou, tentokrát z pozice náhradníka. Jeho reprezentační kolega brankář Jiří Pavlenka dostal v 16. kole opět čtyři góly za poločas a Brémy utrpěly druhý debakl během tří dnů. Po sobotní porážce 1:6 na hřišti Bayernu Mnichov Werder podlehl dosavadnímu sousedovi v tabulce těsně nad pásmem sestupu Mohuči 0:5.

Schick přišel na hřiště po uplynutí hodiny hry za stavu 2:3 a 16 minut poté vyrovnal pohotovou dorážkou skákajícího míče. V sobotu se trefil i proti Düsseldorfu a na kontě má v bundeslize už tři góly, které dal ve čtyřech posledních zápasech. Lipsku nicméně skončila šestizápasová vítězná série. V čele tabulky má tříbodový náskok na Mönchengladbach, který bude hrát až ve středu, Dortmund ztrácí další bod.

Pavlenku pokořil hattrickem v prvním poločase švédský záložník Robin Quaison, zbylý gól před přestávkou si dal Pavlenka nezaviněně sám. Quaison dvakrát vytěžil branku z kolmice skrz obranu, mezitím skončil v síti míč, který se po nešťastném obranném zákroku obránce odrazil od tyče do marně se natahujícího Pavlenky.

Ve 38. minutě zkompletoval osamocený Quaison po rohu z bezprostřední blízkosti hattrick a Werder navázal na druhý poločas z Mnichova, který v sobotu také prohrál 0:4. Byl to nejhorší první poločas v klubové bundesligové historii a už po něm začali diváci opouštět hlediště. V závěru zápasu ještě po další přihrávce do otevřené obrany zvýšil francouzský útočník Jean-Philippe Mateta. Werder dělí po třetí porážce za sebou stále jen dva body od pásma sestupu.

Další český gólman Tomáš Koubek naopak neinkasoval a Augsburg vyhrál 3:0 nad Düsseldorfem i zásluhou dvou gólů Philippa Maxe. Výhru slavil i Pavel Kadeřábek, jehož Hoffenheim zvítězil 2:0 na hřišti Unionu Berlín a tříbodového zisku se dočkal po čtyřech kolech.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Brémy - Mohuč 0:5 (10., 19. a 38. Quaison, 15. vlastní Pavlenka, 81. Mateta), Augsburg - Düsseldorf 3:0 (32. a 72. Max, 61. Jedvaj), Dortmund - Lipsko 3:3 (23. Weigl, 34. Brandt, 56. Sancho - 47. a 53. Werner, 78. Schick), Union Berlín - Hoffenheim 0:2 (56. Bebou, 90. Baumgartner).