Zahraniční ligy: Manchester United padl, Chelsea nadělovala. Barák v Itálii nehrál

Aktualizováno 9. 4. 2022 23:04
Fotbalisté Manchesteru United ve 32. kole anglické ligy prohráli na hřišti zachraňujícího se Evertonu 0:1 a zůstali na sedmém místě tabulky.
Kapitán Manchesteru United Harry Maguire nešťastným zákrokem rozhodl o vítězství Evertonu | Foto: Reuters

O výsledku rozhodl ve 27. minutě kapitán "Rudých ďáblů" Maguire, který srazil Gordonovu střelu mimo dosah brankáře do vlastní sítě. Potvrdil tak, že se mu v poslední době hrubě nedaří, při utkání anglické reprezentace ho dokonce vypískali vlastní fanoušci.

United, jimž nepomohl ani návrat Cristiana Ronalda do sestavy, z posledních pěti utkání vyhráli jen jediné. Pro Everton jsou to zlaté body. Tým drží v tabulce poslední záchranářskou příčku, před dnešním duelem ze sedmi střetnutí šest prohrál.

Chelsea deklasovala Southampton na jeho hřišti 6:0 a upevnila si třetí pozici v tabulce. "Blues", kteří v minulém kole senzačně podlehli Brentfordu 1:4 a ve středu v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů prohráli s Realem Madrid 1:3, vstřelili čtyři góly už v úvodních 31 minutách.

Postupně se trefili Alonso, Mount, Werner a Havertz, hosté navíc třikrát zasáhli brankovou konstrukci. Dominantní londýnský tým nedal Southamptonu šanci ani po změně stran, kdy skórovali znovu Werner a Mount.

Suverénního výsledku venku dosáhl i Tottenham, který především díky hattricku Son Hung-mina porazil Aston Villu 4:0 a upevnil si čtvrtou příčku. "Spurs" poslal do vedení už ve 3. minutě Son Hung-min.

Aston Villa sahala po vyrovnání, ale hosty podržel brankář Lloris. Jeho spoluhráč Kulusevski v 50. minutě přidal druhý gól a poté chladnokrevně dokonal hattrick Son Hung-min. Jihokorejský útočník si polepšil na 17 ligových gólů, v této sezoně je v Anglii produktivnější už pouze liverpoolský Salah (20). Tottenham v lize vyhrál počtvrté za sebou.

Arsenal doma nečekaně podlehl Brightonu 1:2 a zůstal pátý. Poprvé inkasoval ve 28. minutě po brance Trossarda, pojistku Brightonu přidal v 66. minutě Mwepu, jenž asistoval u prvního gólu.

Těsně před koncem snížil Ödegaard, ale "Kanonýři" už druhou ligovou porážku za sebou neodvrátili. Hosté vyhráli po sedmi kolech.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Everton - Manchester United 1:0 (27. Gordon), Arsenal - Brighton 1:2 (89. Ödegaard - 28. Trossard, 66. Mwepu), Southampton - Chelsea 0:6 (16. a 54. Mount, 21. a 49. Werner, 8. Alonso, 31. Havertz), Watford - Leeds 0:3 (21. Raphinha, 73. Rodrigo, 85. Harrison), Aston Villa - Tottenham 0:4 (3., 66. a 71. Son Hung-min, 50. Kulusevski).

Lewandowski z penalty zařídil Bayernu výhru 1:0

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 29. kole německé ligy doma udolali Augsburg 1:0 až díky proměněné penaltě Roberta Lewandowského z 82. minuty. Obhájci titulu znovu vedou tabulku o devět bodů před druhým Dortmundem. Do konce sezony zbývá pět kol.

Bezradný Bayern v bavorském derby dlouho nedokázal prolomit obranu Augsburgu. Domácí zachránil Lewandowski gólem z pokutového kopu po Oxfordově ruce. Polský kanonýr zaznamenal 32. zásah v ligové sezoně a v čele tabulky střelců má náskok 12 branek na druhého Patrika Schicka z Leverkusenu.

Hostující záložník Jan Morávek odehrál závěrečnou půlhodinu, jeho český spoluhráč brankář Tomáš Koubek jako obvykle zůstal jen mezi náhradníky. Augsburg nebodoval po dvou výhrách a patří mu 14. příčka.

Mnichovský gigant v domácí soutěži vyhrál potřetí za sebou a částečně si spravil chuť po středeční překvapivé porážce 0:1 s Villarrealem v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů.

Trápící se Hertha prohrála v berlínském derby s Unionem 1:4 a zůstala na předposledním sestupovém místě. Bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida za domácí odehrál úvodní poločas.

Wolfsburg deklasoval Bielefeld 4:0 a přerušil sérii tří ligových porážek. Kolín nad Rýnem s českým záložníkem Tomášem Ostrákem na lavičce přestřílel Mohuč 3:2. Mönchengladbach vyhrál na půdě posledního Fürthu 2:0.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Bayern Mnichov - Augsburg 1:0 (82. Lewandowski z pen.), Fürth - Mönchengladbach 0:2 (18. Thuram, 24. Pléa z pen.), Kolín nad Rýnem - Mohuč 3:2 (60. Skhiri, 78. Ljubicic, 82. Kilian - 14. Burkardt, 55. Onisiwo), Wolfsburg - Bielefeld 4:0 (11. a 38. Nmecha, 48. Arnold, 53. Kruse), Hertha Berlín - Union Berlín 1:4 (49. vlastní Baumgartl - 31. Haraguči, 53. Prömel, 74. Becker, 85. Michel).

Verona bez Baráka nestačila na Inter

Fotbalisté Interu Milán ve 32. kole italské ligy doma porazili Hellas Verona 2:0. Obhájci titulu poskočili na druhé místo neúplné tabulky bod za vedoucího městského rivala AC. Za hosty podruhé za sebou nenastoupil nemocný český reprezentant Antonín Barák.

Inter rozhodl o vítězství mezi 22. a 30. minutou, kdy se prosadili Barella s Džekem po dvou asistencích Perišiče. "Nerazzurri" prodloužili ligovou sérii bez porážky na šest utkání. Hellas venku nevyhrál popáté za sebou a je devátý.

Juventus Turín vyhrál v Cagliari po obratu 2:1 a upevnil si čtvrtou příčku. Cagliari otevřelo skóre v 10. minutě zásluhou kapitána Joaa Pedra. Těsně před pauzou odpověděl De Ligt a čtvrt hodiny před koncem obrat Juventusu dokonal Vlahovič. Srbský kanonýr si v sezoně polepšil na 22 ligových gólů a v čele tabulky střelců se osamostatnil před Immobilem z Lazia Řím.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Inter Milán - Hellas Verona 2:0 (22. Barella, 30. Džeko), Cagliari - Juventus Turín 1:2 (10. Joao Pedro - 45. De Ligt, 75. Vlahovič), Empoli - Spezia 0:0.

Real vítězí, Atlético zaváhalo

Fotbalisté Realu Madrid zdolali ve 31. kole španělské ligy doma Getafe 2:0 a přiblížili se titulu. V čele neúplné tabulky mají dvanáctibodový náskok před Sevillou. Mistrovské Atlético Madrid nečekaně prohrálo na Mallorce 0:1 a zůstalo čtvrté se ztrátou 15 bodů na městského rivala.

Real poslal do vedení ve 38. minutě Casemiro, pojistku dominantního "Bílého baletu" přidal v 68. minutě Vázquez. V sestavě čtrnáctého Getafe chyběl český reprezentant Jakub Jankto.

Atlétiku, které v úterním úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů prohrálo na stadionu Manchesteru City 0:1, se nedařilo v obměněné sestavě ani proti Mallorce. Hosty několikrát podržel brankář Oblak, ale v 68. minutě nestačil na Muriqiho penaltu.

Svěřenci trenéra Simeoneho přerušili šestizápasovou vítěznou sérii. Domácí nováček naopak bodoval po sedmi porážkách za sebou a je sedmnáctý.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Mallorca - Atlético Madrid 1:0 (68. Muriqi z pen.), Real Madrid - Getafe 2:0 (38. Casemiro, 68. Vázquez), Villarreal - Bilbao 1:1 (60. Pedraza - 43. Raúl García), Cádiz - Betis Sevilla 1:2 (58. Alejo - 78. Tello, 85. Iglesias z pen.).

1. Real Madrid 31 22 6 3 63:26 72
2. FC Sevilla 31 16 12 3 44:22 60
3. FC Barcelona 29 16 9 4 57:29 57
4. Atlético Madrid 31 17 6 8 57:38 57
5. Betis Sevilla 31 17 5 9 56:37 56
6. San Sebastian 30 14 9 7 30:29 51
7. Villarreal 31 12 10 9 49:30 46
8. Bilbao 31 11 12 8 36:30 45