Další komplikace pro West Ham, v Brightonu vydřel jen remízu

15. 5. 2021 22:53
Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v sestavě remizovali v 36. kole anglické ligy v Brightonu 1:1 a zůstali šestí. Zkomplikovali si tak boj o evropské poháry.
Aaron Cresswell
Aaron Cresswell | Foto: Reuters

Skóre se v Brightonu měnilo až v samotném závěru. Domácí poslal do vedení v 84. minutě Welbeck, ale o tři minuty později vyrovnal střídající Benrahma.

"Kladiváři" nevyhráli čtvrté z posledních pěti kol a výrazně se jim vzdálila možná účast v Lize mistrů. Na čtvrtou Chelsea ztrácí dvě kola před koncem pět bodů. Na West Ham se navíc mohou bodově dotáhnout Tottenham a Everton, kteří odehráli o zápas méně. Od osmého místa dál se už do evropských pohárů nedá kvalifikovat.

Leeds zvítězil na hřišti Burnley 4:0 a upevnili si desáté místo. Za poražený tým odehrál 65 minut český útočník Matěj Vydra.

Nováčka soutěže poslal do vedení ve 44. minutě Klich. V 56. minutě se Vydra zbavil dvou protihráčů a probil se do samostatného úniku, jenže brankář Meslier jeho střelu na vzdálenější tyč vyrazil. O čtyři minuty později zvýšil Harrison a v rozmezí 77. až 79. minuty se dvakrát mezi střelce zapsal střídající Rodrigo.

Southampton si doma poradil 3:1 se sestupujícím Fulhamem a druhou výhrou po sobě se posunul na 13. příčku. Plný bodový zisk "Saints" zařídili brankami Adams, Tella a Walcott.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Burnley - Leeds 0:4 (77. a 79. Rodrigo, 44. Klich, 60. Harrison), Southampton - Fulham 3:1 (27. Adams, 60. Tella, 82. Walcott - 75. Carvalho), Brighton - West Ham United 1:1 (84. Welbeck - 87. Benrahma).

1. Manchester City 36 26 5 5 76:29 83
2. Manchester United 36 20 10 6 70:42 70
3. Leicester 36 20 6 10 65:44 66
4. Chelsea 36 18 10 8 55:33 64
5. Liverpool 35 17 9 9 61:41 60
6. West Ham United 36 17 8 11 56:46 59
7. Tottenham 35 16 8 11 61:41 56
8. Everton 35 16 8 11 46:42 56