Další brutální scény z Glasgowa. Fanoušci Rangers řádili, nechyběly kopance do hlavy

Sport Sport
17. 5. 2021 7:46
Oslavy prvního titulu skotských šampionů po deseti letech se v podání fanoušků fotbalistů Glasgow Rangers zvrhly v nechutné bitky. Zakročit musela policie.
Foto: Reuters

Příznivci v barvách Rangers se po sobotním vítězství 4:0 nad Aberdeenem v posledním kole skotské ligy vydali na George Square, hlavní náměstí Glasgowa, kde hodlali oslavit celkově 55. titul a také to, že jako druhý klub v historii prošli nejvyšší skotskou soutěží bez prohry.

Jenže slavnostní nálada se brzy změnila a místo oslav nastoupily brutální bitky mezi fanoušky. Na záběrech jsou vidět i scény, kdy jeden příznivec napadl druhého pěstmi zezadu a poté, co skončil na zemi, do něho další kopali včetně zásahů do hlavy.

Bitky fanoušků Rangers | Video: Youtube.com

Na jiném místě zase udeřil jiný fanoušek druhého do hlavy skleněnou lahví…

Na místo výtržností musela být přivolána policie, i ta se však stala terčem násilností. Fanoušci Rangers na muže zákona házeli světlice či plastové zábrany.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Brazilští policisté zabili jednoho z nejhledanějších zločinců v zemi

Při policejní akci v Riu de Janeiru byl v sobotu zabit jeden z nejhledanějších brazilských zločinců. Wellington da Silva Braga známý jako Ecko byl zastřelen při návštěvě své ženy a dětí ve favele Tres Pontes, uvedla agentura DPA s odvoláním na informace brazilského zpravodajského serveru G1.

Braga byl považován za vůdce jedné z největších milicí ve státě Rio de Janeiro. Jeho gang O Bonde do Ecko kontroluje velkou část západní zóny Ria a oblast Baixada Fluminense, která sousedí s metropolí na severu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy